banner493

“Arabistan Geceleri” 

8 ülke öğrencileri, LAÜ’de kampüs içerisine kurulan standlarda kendi kültürlerini tanıttı

“Arabistan Geceleri” 
banner432

 Lefke Avrupa Üniversitesi  (LAÜ) Öğrenci Dekanlığı tarafından organize edilen “Arabistan Geceleri” etkinliği çeşitli etkinliklerle gerçekleştirildi. LAÜ Plaza Alanı’nda düzenlenen etkinliğe LAÜ Öğrenci Dekanlığı ve  Dış İlişkiler Müdürlüğü çalışanları ile öğrenciler katıldı.

LAÜ’de ilki düzenlenen etkinlikte, Morocco, Ürdün, Filistin, Lübnan, Suriye, Tunus, Cezayir ve Suudi Arabistan olmak üzere 8 ülke öğrencileri kampüs içerisine kurulan standlarda kendi kültürlerini tanıttı.
8 farklı ülkenin birbirinden farklı kültürel lezzetlerinin sunulduğu etkinlikte ülkelere ait kostümler ile geçişler, yöresel müzikler eşliğinde dans gösterileri gerçekleştiren öğrenciler, etkinlik çerçevesinde ülkelerini tanıtan kısa video gösterimi de yaptılar.
LAÜ’de eğitim alan öğrenciler yöresel yiyecek, içecek ve tatlı ikramlarının sunulduğu 8 ülkenin standını ziyaret ederek, sunulan ikramların tadına baktılar. Festival havasında geçen etkinlikte, özellikle Arap kültürüne ait arap kahvesi ve Fas’a özel moroccan çayı öğrencilerin beğenisini kazandı.  

banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner471

banner459

banner472

banner460