banner493

Atasoy: El ele KKTC’yi tanıtalım

Türk Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu Başkanı ve Türkiye Konfederasyonlar Topluluğu Genel Başkanı Nezaket Emine Atasoy, KKTC’nin bağımsızlığının tüm dünyaya kabullendirilmesi gerektiğini kaydetti.

Atasoy: El ele KKTC’yi tanıtalım
banner432

 Türkiye Konfederasyonlar Topluluğu tarafından yapılan açıklamaya göre, Atasoy Ankara’da gerçekleştirilen Yerel Yönetimler Zirvesi’nde yaptığı konuşmada , “Türkiye İktidar ve Muhalefet Partileri hep birlikte el ele vermeliyiz ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin bağımsızlığını bütün dünyaya kabullendirmeliyiz” dedi.

Türkiye Konfederasyonlar Topluluğu Genel Başkanı Nezaket Emine Atasoy KKTC halkına uygulanan ambargoların artık kalkması gerektiğini, belirtti ve şöyle konuştu: “Buradan Avrupa Birliğine ve Birleşmiş Milletlere sesleniyorum 21. yüzyılda bu ve buna benzer İnsanlık dışı ambargoları kınıyoruz ve artık bu yüzyılda hiçbir millete, hiçbir ırka ve hiçbir topluma ambargo uygulanmamalıdır”.
Atasoy katılımcılara seslenerek, hep birlikte el birliğiyle KKTC’nin bağımsızlığını desteklemeleri gerektiğini dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2013, 12:11
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner456

banner459

banner468

banner460