banner556

‘Ateşi seviyorum’

Kuğulu Park’ta bekçi kulübesini, ‘Liderimiz Dr. Fazıl Küçük yaşıyor’ yazılı pankartın yanı sıra Türk Bayrağı’nı yakan ve bir şişe benzinle yakalanan Raki Sevik kendini savundu:

‘Ateşi seviyorum’
Çiğdem AYDIN
Başkent Lefkoşa’da birbiri ardına meydana gelen kundaklama olaylarının faili yakalandı. Türkiye’de İstanbul Büyük Şehir Belediyesinden emekli olduğunu öne süren 57 yaşındaki Raki Sevik, Lefkoşa’da “Kuğulu Park” içerisinde bulunan belediyeye ait bekçi kulübesini, “Liderimiz Dr. Fazıl Küçük yaşıyor” yazılı pankartı ve Türk Bayrağı’nı yaktı. Zanlı önceki gece de Ayyıldız Eğitim ve Kültür Vakfı’na” ait dairenin giriş kapısı üzerine yanıcı madde döküp yakmaya çalıştı. Tespit edilerek tutuklanan ve üzerinde benzin dolu pet şişe bulunan zanlı, “Eylemlerin siyasi değil, ateş yakmak beni rahatlatıyor” dedi. Hakkında soruşturma başlatılan zanlı dün tutuklama talebi ile Lefkoşa’da mahkemeye çıkarıldı.
Polis, zanlı Raki Sevki’nin 1 – 3 Kasım arasında meydana gelen, “Kundaklama, kundaklamaya teşebbüs”, “Türk bayrağına hakaret etme ve kasti hasar “ suçundan dolayı gözaltına alındığını söyledi. 

Cebinden fitilli şişe çıktı
Polis, önceki gece telefonla alınan bir ihbar üzerine Kuğulu Park’ta bulunan belediyeye ait kulübenin yandığını öğrendiklerini belirtti. Olay yerine gittiklerini kaydeden polis, zanlının Anayasa Bar önünden koşarak geçtiğini tespit etmeleri üzerine yakaladıklarını ve üzerinde yapılan aramada ağzında fitil olan çam şişe ile içerisinde yanıcı madde benzin olan pet şişe bulduklarını açıkladı. Polis, tutuklanan zanlı hakkında yapılan soruşturmada,  zanlının Bedrettin Demirel Caddesi üzerinde bulunan Metin Küçük’e ait evinin ön kısmında asılı bulunan “Liderimiz Dr. Fazıl Küçük yaşıyor” yazılı pankartı ve evin çöp kutusunu yaktığını tespit ettiklerini ifade etti. 

Ülkü Ocağı’nı da yakacaktı…
Polis, zanlının ayrıca meclis yanındaki Mirata Apartmanında bulunan Ülkü Ocakları derneğinin duvarlarına ve kapısına benzin dökerek yakmak istediği sırada içerden çıkanların olması üzerine kaçtığını belirtti. Polis, olay gecesi Mirata apartmanının girişinde yanık Türkiye Bayrağı da bulunduğunu söyledi. 

“Deşarj oluyorum…”
Polis, zanlı hakkında başlatılan soruşturmanın devam ettiğini belirterek zanlının 3 gün süre ile poliste tutuklu kalmasını talep etti.
Mahkemede söz hakkı alan zanlı ise Türkiye’de İstanbul Büyük Şehir belediyesinden emekli olduğunu, karısından boşandığını evlerini kaybettiğini belirterek, “Eylemlerim siyasi amaçlı değildi” dedi. Zanlı sorunları olduğunu, Ülkü Ocaklarının kendisine yardım ettiğini ancak son zamanlarda telefonuna cevap vermediklerini öne sürerek, üzerine öfkelenip bu suçu işlediğini söyledi. Zanlı ayrıca Pipolar rahatsızlığı olduğunu belirterek ateş yakarak deşarj olduğunu söyledi. Yargıç Meltem Dündar zanlının soruşturma amaçlı 3 gün tutuklu kalmasına ve  Barış, Ruh ve Sinir hastalıkları hastanesinde tedavi edilip cezai ehliyeti olup olmamasının araştırılmasına karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2015, 11:43
banner560
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner474