banner564
banner556

Bir Çocuğa Umut Oldu

Hasan Yaşakurt, Yunanistan’da ilik nakli bekleyen hastaya kök hücre verdi

banner611
Bir Çocuğa Umut Oldu
banner598
banner616

Kemal Saraçoğlu Vakfı donör arşivine geçtiğimiz yıllarda tükürük örneği vererek kayıt yaptıran Hasan Yaşakurt, Yunanistan’da ilik nakli bekleyen bir çocuğa kök hücre bağışında bulunarak hayata tutunması için umut oldu.
Vakıftan yapılan açıklamaya göre donör Hasan Yaşakurt, önceki gün söz konusu çocuk için kök hücre bağışında bulundu.
Yaşakurt, hiç tanımadığı bir çocuk için donör olacağını öğrendiği andan itibaren tamamen gönüllü olarak işlemi gerçekleştirdiğini anlatarak “Tek isteğim, Yunanistan’da kanser tedavisi gören çocuğun bir an önce sağlığına kavuşmasıdır. Kök hücre nakli kimseyi korkutmamalı” dedi. Kemal Saraçoğlu Vakfı Koordinatör Yardımcısı Servet Özeralp da açıklamasında, donör Hasan Yaşakurt’a anlamlı bağışı için teşekkür etti ve Özeralp’in mensubu olduğu Mağusa Tıp Mekezi’ne bu süreçte donöre sağladığı kolaylıklar ve vakfa verdiği desteklerden ötürü minnettarlıklarını ifade etti.

Sayı 65’e ulaştı
Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı’nın yürüttüğü gönüllü donör bağış kampanyalarıyla yaklaşık 45 bin kişiden ücretsiz olarak kan ve tükürük örneği alındığı ve bu örneklerden 65 kişinin kök hücre ve ilik bağışında bulunduğu kaydedildi.
Vakıf, 18-45 yaş arasındaki sağlıklı KKTC vatandaşlarının tükürük örneği vererek donör kaydı yaptırabileceğini de hatırlattı.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner608

banner581

banner473