Birlikte yemek yedi

Girne ve Gazimağusa’daki Rehabilitasyon merkezlerini ziyaret eden Bakan Saner, engellilerle sohbet etti

Birlikte yemek yedi
banner432
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ersan Saner, Dünya Engelliler Haftası kapsamında, dün İrfan Nadir 18 Yaş Üstü Engelli Rehabilitasyon Merkezi ve Girne 18 Yaş Üstü Engelli Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etti.
Girne 18 Yaş Üstü Engelli Rehabilitasyon Merkezi Sorumlusu Ali Rıza Göksu’dan bilgi alan Bakan Saner, ardından engellilerle sohbet ederek birlikte öğle yemeği yedi.
Ziyarette Bakan Saner’e UBP Girne Milletvekili İzlem Gürçağ Altuğra, Sosyal Hizmetler Dairesi Müdürü Umure Örs ile diğer bazı yetkililer eşlik etti.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ersan Saner yaptığı konuşmada, BM’nin aldığı kararla tüm dünyada Engelliler Haftası olarak kutlanmakta olan 10 -16 Mayıs kapsamında bugün İşitme, yarın Konuşma, 13 Mayıs Ortopedik ve 14 Mayıs’ta da Zihinsel Engelliler Günü olduğunu belirterek, bu çerçevede tüm engellilerin gününü kutlamak istediğini kaydetti.
Engelli gençlere “Sizler, bizim her şeyimizsiniz bundan sonra da böyle olmaya devam edeceksiniz” diyen Bakan Saner, merkezlerin eğitim ve gereksinmeleriyle yakından ilgileneceğini kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2016, 09:31

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER