banner493

Bora: Önderlik yaptı

TMT Lefkoşa Sancağı’nın ilk Serdarı Yusuf Salih, 51’inci ölüm yıldönümünde mezarı başında anıldı

Bora: Önderlik yaptı
banner432
TMT Lefkoşa Sancağı’nın ilk Serdarı Yusuf Salih, 51. Ölüm yıldönümünde anıldı. Anma törenine, Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği Genel Başkanı Yılmaz Bora, Genel Sekreter Çetin Serez, Yusuf Salih’in arkadaşları ve ailesi katıldı. 
Törende ilk olarak Yusuf Salih’in mezarına çelenk konuldu, ardından Saygı Duruşunda bulunuldu. Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği Genel Başkanı Yılmaz Bora ve oğlu Süleyman Ergüçlü birer konuşma yaptı. Yusuf Salih’in öğrencilerinden Faik Koyuncuoğlu da bir anısını paylaştı. 

Bora: Toplumun ilk serdarı
Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği Genel Başkanı Yılmaz Bora, Yusuf Salih’in milli mücadelenin bu aşamaya gelişinde ilk adımı atan kişi ve toplumun ilk Serdar’ı olduğunu vurguladı. 
Bora, “Yusuf Salih, bu kutsal görevi seve seve kabul ederek, büyük risk alıp davaya önderlik yapmada üzerine düşeni yapmaya çalıştı” diye konuştu.  Salih’in o dönemde, okulda “spor hocaları” olduğunu belirten Bora, onu TMT kampında, milli mücadelede yol gösterip, önderlik yaparken görmenin mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti.  Bora, “Bugün başımız dik, huzur ve güven ortamında yaşıyorsak, bu Yusuf hoca gibi kahramanların ortaya çıkmasıyla mümkün oldu” dedi. 

Ergüçlü: Fedakarlıkları olmasa bugüne gelemezdik
Yusuf Salih’in oğlu Süleyman Ergüçlü ise, babasının anısının yaşatılmasına katkıda bulunan TMT Mücahitler Derneği’ne teşekkür etti. Babası Yusuf Salih’in silah ve çalışma arkadaşlarının toplumun birer değeri olduğunu, hepsine şükran ve minnet duyduklarını söyleyen Ergüçlü, “Onların fedakarlığı olmasaydı bugünlere ulaşamazdık, gelemezdik” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2014, 09:56
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner456

banner459

banner465

banner460