Büyük Av 30 Ekim’de başlıyor

Büyük Av 30 Ekim Pazar günü başlıyor.

Büyük Av 30 Ekim’de başlıyor
İçişleri Bakanı Kutlu Evren, Büyük Av’ın başlaması nedeniyle yaptığı açıklamada, avcıları, doğanın dengesini gözeterek, abartılı avlanmaktan kaçınmaya ve ava kapalı bölgelerden uzak durmaya çağırdı. Evren ayrıca “Sadece bu av sezonunu değil, gelecekteki av sezonlarını düşünerek avlanın” tavsiyesinde bulundu.
İçişleri Bakanlığı’nın açıklamasına göre, Büyük Av, pazar günü başlayıp, 28 Aralık’a kadar devam edecek.
Merkezi Av Komisyonu’nda oy birliği ile onaylanan taslak neticesinde Bakanlar Kurulu’nun dün yaptığı oturumunda alınan kararla yürürlüğe giren av sezonunda avcılar; 30 Ekim, 6-13-20-27 Kasım ve 4-11-18-21-25-28 Aralık tarihlerinde toplam 9 Pazar ve 2 Çarşamba günü olmak üzere 11 gün avlanabilecekler.
Büyük av süresi boyunca Keklik, Turaç, Çulluk, Fassa, Sülün, Bıldırcın, Yaban Güvercini, Karga, Saksağan ve Yaban Tavşanı avlanabilecek.
İçişleri Bakanı Kutlu Evren, avcılara doğa ile çevreye saygılı, güvenlik önlemlerinin titizlikle uygulandığı kazasız bir av sezonu diledi.
Evren, avcılık uğraşının insanların doğa ile buluşmasını sağlayan önemli bir etkinlik olduğunu belirterek, ülkenin nüfusuna göre yüksek orandaki kayıtlı avcı sayısına bakıldığında avcılığın bir uğraştan öte bir tutku olduğunu görüldüğünü ifade etti.
Kutlu Evren, belirtilen bölgelerin ve avlamasına izin verilen av hayvanlarının dışında av yapılmamasının önemine değindi.
Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2016, 09:54

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER