banner564

Cep telefonları inceleniyor

Ozanköy’de düzenlenen uyuşturucu operasyonunda tutuklanan 7 zanlı 3 gün daha hücrede kalacak

Cep telefonları inceleniyor
banner598

Suna ERDEN

Narkotik ekipleri tarafından Girne’ye bağlı Ozanköy’de düzenlenen operasyonda tutuklanan Murat Tabakoğlu, İrem Barani, Sami Otcuoğlu, Elena Çelik, Kader Mustafa, Sevcan Dikeç ve Kağan Tokgöz hakkındaki soruşturma devam ediyor.
Zanlılar dün ek süre talebiyle mahkemeye çıkarılırken, duruşmada operasyonda ele geçirilen ve üzerinde kokain türü uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan pet şişeler, naylon ve folyo kağıt parçalarının analize gönderildiği ve sonuçların beklendiği açıklandı.
Ayrıca zanlıların telefon kayıtlarının incelendiği belirtildi. 
Mahkemede olguları yeniden aktaran Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğünde görevli polis memuru, alınan ihbar üzerine 26 Temmuz 2023 tarihinde operasyon gerçekleştirdiklerini söyledi.  
Zanlıların ‘Kokain uyuşturucu madde alma ve verme’ suçlarından tutuklandıklarını kaydeden Çavuş, Ozanköy’de faaliyet gösteren bir otele baskın yaptıklarını belirtti. 
Polis, zanlı Tabakoğlu’nın kaldığı 208 nolu odada zanlılar Sami Otcuoğlu, Kağan Tokgöz ve Elena Çelik’in suçüstü tespit edildiğini söyledi. Polis, zanlı İrem Barani’nin kaldığı 207’no’lu odadan kaçmaya çalıştığı esnada yakalandığını, aynı odada zanlılar Kader Mustafa ve Sevcan Dikeç’in yakalandığını belirtti.

3 gün ek süre talep edildi
Otelin iki odasında yapılan aramada, üzerinde kokain türü uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan 10 adet pet şişe, 12 adet pipet, naylon ve folyo kağıt parçaları ile bir adet hassas terazi ve uyuşturucu madde satışından temin edildiğine inanılan 44 bin 300 TL, 100 ABD doları ile 165 Sterlin nakit para bulunarak emare alındığını kaydetti.
Operasyonun sabahın ilk ışıklarına kadar sürdüğünü kaydeden polis, zanlıların üçünün gönüllü ifade verdiğini; bir miktar kokaini 2 bin 500 TL karşılığında Tabakoğlu’ndan aldıklarını söylediklerini açıkladı.
Polis, soruşturmanın devam ettiğini, Tabakoğlu’nun uyuşturucu maddeyi nereden temin ettiğinin araştırıldığını, tüm zanlıların cep telefonlarının inceleneceğini söyleyerek, 3 gün ek süre istedi.
Mahkeme talebi kabul etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner474