banner564
banner556

Ciddi adımlar gündemde

Ankara’da Soylu ile görüşen Baybars, adli işbirliği konusunda sağlanan bazı mutabakatların yenilendiğini belirtti

Ciddi adımlar gündemde

  İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars, dün Ankara’da mevkidaşı Türkiye İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüştü.

Bir buçuk saat süren görüşmenin ardından Bakan Baybars, BRT’ye değerlendirmede bulundu.
Baybars, Türkiye’de birkaç gün öne cinayete kurban giden Ceren Özdemir ile ilgili olarak Bakan Soylu’ya başsağlığı dileklerini iletti. 
Baybars, hem kendilerini hem de Türk halkını derin yasa boğan cinayetle ilgili olarak emniyet mensuplarının savcılık makamlarının ciddi tedbirleriyle katilin erken sürede yakalanmış olmasının adalete olan güveni yeniden tesis ettiğine dikkati çekerek, bunun çok önemli olduğunu söyledi.
Kadına karşı şiddetin KKTC’de, Türkiye’de,  küresel anlamda tüm dünyada hala önemli bir sorun olduğuna vurgu yapan Baybars, 21.yüzyılda olunmasına rağmen bu sorunun temelden çözülmesinde başarı sağlanamadığını belirtti. 
Baybars, en temelde cinsiyet eşitliğinin sağlanması, toplumsal cinsiyet eşitliği politikalarının bir eylem planı olarak tüm ülkede bilinçlendirmeye yönelik yapılmasının kadına karşı şiddetle mücadelede etkili olacağını kaydetti.
Baybars, Türkiye İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile yaptığı görüşmede iki bakanlık arasında adli işbirliği konusunda sağlanan bazı mutabakatlarda ortaya çıkan işbirliğinin nasıl devam edeceği, adli işbirliği protokollerinin, düzensiz göçle ilgili yapılan protokollerin takibi konusunda iki ülkenin yapabileceklerini, gelinen aşamanın tekrardan değerlendirildiğini ve iki ülkenin ortak işbirliği konusunda ciddi adımlar atması noktasında tekrardan mutabakatların yenilendiğini söyledi.

Fuat Oktay ile verimli görüşme…
Öte yandan İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars, Ankara temasları çerçevesinde öğleden sonra da Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde bir araya gelerek verimli bir görüşme gerçekleştirdi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473