banner564
banner556

“Dedikodulara  aldırmıyoruz”

Görevde olduğumuz sürece halka hizmete devam edeceklerini belirten Erhürman, “Yorgun, yılgın, bıkkın değiliz, kararlıyız ve yürüyeceğiz” dedi

“Dedikodulara  aldırmıyoruz”

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) ilçe önceki akşam yapılan Girne İlçesi 33. Olağan Kongresi’nin ardından tamamlandı
Girne İlçesi’nde başkanlığa yeniden Mehmet Kale Kişi getirildi. Yönetim ve Disiplin Kurullarının da belirlendiği kongreye Erhürman’ın yanı sıra, Genel Sekreter Erdoğan Sorakın, 2’nci Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, bakanlar, milletvekilleri, belediye başkanları ve ilçelerin yöneticileri ve partililer katıldı.
Başbakan Tufan Erhürman kongrede yaptığı konuşmada, görevde oldukları müddetçe gecelerini  gündüzlerine katarak halka hizmet götürmeye devam edeceklerini kaydederek, “Yorgun, yılgın, bıkkın değiliz, kararlıyız ve yürüyeceğiz” dedi.
Erhürman, “Ülkenin ekonomik sıkıntılarla karşı karşıya olduğu bu dönemde çok daha fazla çalışmak ve halkımızı bu sıkıntılı dönemden en az zararla çıkarmak zorundayız” dedi.
Başbakan, çalışmalarını ilk günkü sorumlulukla sürdürdüklerini kaydederek, “Aynı hizmet inancıyla görevimizin başındayız” şeklinde konuştu.
Erhürman, çözüm sağlanana kadar Kıbrıs Türk toplumu olarak önlerinde yapmaları gereken çok iş olduğunu söyledi.  
Dedikodulara kulak asmadan yoluna devam eden CTP’nin yönetme sorumluluğu üstlenmiş bir parti olduğunu kaydeden Erhürman, bu saatten sonra sorumluluğu asla üstlerinden atamayacaklarını, buna göre davranmak zorunda olduklarını ifade etti.

banner571


“CTP uyanık olmak zorunda”
Erhürman, türlü senaryoların dillendirildiği bu günlerde CTP’lilerin uyanık olmak zorunda olduğunu da söyledi.
Başbakan, CTP’nin Başbakanlık koltuğunda kurulmadığını, hükümette olsun, orada kalsın diye ilkelerinden ödün vermediğini ama CTP iktidar olmadığında da memleketin başına neler geldiğini gördüklerini belirtti.
Kongrede; Divan Başkanı Salih İzbul, İlçe Başkanı Mehmet Kale Kişi de birer konuşma yaptı.

İlçe yönetim ve disiplin kurulları belirlendi
Girne İlçesi 33. Olağan Kongresi’nin sonucunda yönetim ve disiplin kurulları da belirlendi. Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:
 “Huri Akansoy, Ongun Talat, Birol Karaman, Ümit Aktül, Veli Ardıç, Fatma Şençağ, Hatice Aydın, Çiçek Göçkün Bayramoğlu.”
Disiplin Kurulu ise şu isimlerden oluştu: “Cevat Adakul, Emre Efendi ve Gönül Candanal.” 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473