banner556

“Destan yazan kahramanlar”

Erenköy Mücahitler Derneği’nin Hamitköy’deki yeni binasının açılışı yapıldı

“Destan yazan kahramanlar”
Erenköy Mücahitler Derneği’nin Hamitköy’deki yeni binası dün saat 10.00’da gerçekleştirilen açılış törenine Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber, 2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça, Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Baki Kavun, Polis Genel Müdür Vekili Pervin Gürler ile Erenköy Mücahitler Derneği Başkanı Kutlay Keço ve bazı dernek üyeleri katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan açılış töreninde, sırasıyla Erenköy Mücahitler Derneği Başkanı Kutlay Keço ile Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Baki Kavun birer konuşma yaptılar.

Keço: Bayrağı taşıma sırası gençlerde
Erenköy Mücahitler Derneği Başkanı Kutlay Keço konuşmasında, mücadelelerinin Türk bayrağına sahip çıkmakla başladığını kaydetti ve “Ondan sonra TMT, 1963 hadiseleri, Erenköy ve 1974 barış Harekatı… Biz bayrağı buraya kadar getirebildik, sebebi de yaşımız. Siz gençler inşallah bu bayrağı daha ileriye götürürsünüz” diye konuştu.

Kavun: Şehitleri rahmet, gazileri şükranla anıyoruz
Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Baki Kavun da, “Şanlı Erenköy Direnişi’nin 50. yılının arifesinde bu destanı yazan siz kahramanların hizmet binasının açılışında sizlerle bir arada olmaktan son derece mutluyum” dedi.
GKK olarak imkanları ölçüsünde Kıbrıs Türk halkının var oluş mücadelesine katkı yapan kahramanların her zaman desteklenmesine önem verdiklerini ifade eden Kavun, açılışı yapılan binanın da bu önemin bir göstergesi olduğunu ifade etti.
Binanın Mücahitlerin birbirleriyle ve aileleriyle bir araya gelmelerine imkan tanıyacak bir yer olacağını belirten Tümgeneral Kavun, iyi günlerde kullanılmasını diledi.
Kavun, tüm şehitleri rahmetle, gazileri de şükran ve minnetle andı.
Konuşmaların ardından açılış kurdelesi kesildi ve eski Erenköy fotoğraflarından oluşan sergi ile bina gezildi.

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2014, 08:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner473