banner564
banner556

Güzelliklere vesile olsun

Cumhurbaşkanı Eroğlu, “Bayramlar Kıbrıs Türkü arasındaki bağları kuvvetlendirmiş, dayanışmamızı kaynaşmamızı artırmıştır” dedi

Güzelliklere vesile olsun
Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu Ramazan Bayramı mesajı yayımladı. Eroğlu mesajında, bayramların, toplumlar için sevinçlerin, coşkuların doruğa ulaştığı, paylaşıldığı, büyük anlam ve değeri olan günler olduğunu belirterek, orucun önemine işaret etti. İnsanoğlunun fani olduğunu, manevi dünyaya gereken kıymeti vermenin, her şeyin önüne sevgiyi, saygıyı, yardımseverliği koyabilmenin, insanoğlunun mutluluğunu artırdığını belirten Eroğlu mesajında şunları kaydetti:
“Bencillik, hırs, nefret, kin ve küskünlük, bizlere zarar verir, mutsuz eder. Taşınmaları insanoğlu için ağır bir yüktür. Bayram günlerini fırsat bilerek affedici olmayı, hoşgörülü davranmayı, dargınlıkları geride bırakmayı, faydasız hırslardan, nefret duygularından, aşırılıklardan kurtulabilmeyi mutlaka başarmalıyız.  Toplumsal olarak en büyük gücümüzün birlik ve beraberliğimiz olduğunu hiç unutmamalı, aramıza nifak sokmaya, yaşama sevincimizi, dinamizmimizi kırmaya çalışanlara asla izin vermemeliyiz. Devlet yönetimi olarak insanlarımızı, birey olarak etrafımızdakileri, iyiye, doğuya, güzele yönlendirmeliyiz”.

“ Bizim için büyük önem ve değere sahip”
İnsanların sağlığını etkileyen kötü alışkanlıklardan uzak durması için devlet üzerine düşeni yaparken, bireylerin de birbirini uyarması gerektiğinin altını çizen Eroğlu, tüm ilgili birimler ve makamların trafik kazalarının önüne geçilmesi için özel bir gayret içinde olması denetimler ciddiyetle, en küçük bir taviz verilmeden sürekli olarak yapılması gerektiğini kaydetti. Eroğlu; “Devletimiz, egemenliğimiz, demokrasimiz, Anavatan Türkiye ile sağlam, sağlıklı, kardeşçe ilişkilerimiz bizim için büyük önem ve değere sahiptir. Bunlara sahip çıktıkça, daha da gelişmeleri için çaba harcadıkça her alanda başarılı olacağımızdan herkes emin olmalıdır” dedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2014, 09:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner464

banner473