banner556

Bayram namazı 06.36’da

Din işleri Başkanı Atalay, Ramazan ayında sosyal dayanışma ve kardeşliğin en güzel örneklerinin sergilendiğini ifade etti ve bazı hatırlatmalarda bulundu

Bayram namazı 06.36’da
Din işleri Başkanı Talip Atalay yayımladığı bayram mesajında; bayramların dargınlıkların, kırgınlıkların sona erdirilmesi, yaşlı, yoksul, yetim ve kimsesizlerin gözetilmesi, çocukların sevindirilmesi gibi insani, ahlaki ve dini gereklilikleri kültürel potada bir araya getirerek, milli ve manevi değerlerin gelecek nesillere aktarılmasına katkı yaptığını ifade etti. Atalay, geleneklere uygun olarak her bayram olduğu gibi bu bayramda da, büyükleri, akraba, dost ve komşuları, kimsesiz ve hastaları ziyaret etmenin gereğine işaret etti.

Hala Sultan’a  ziyaret
Din İşleri Başkanı Talip Atalay, Hala Sultan Tekkesi’nde bin kişilik bir kafile ile bayram namazı kılınacağını belirterek, “İlan, kayıt ve diğer işlemler için 24 saatten az vaktimiz olmasına karşın, gösterilen ilginin yoğunluğu, Kıbrıs Türkü’nün manevi mirasına ne denli sahip çıktığını göstermektedir” dedi. Pek çok kişinin bin kişilik limit nedeniyle ziyaret için kaydolamadığını belirten Atalay, “Niyetimiz ve yaklaşımımız kutsal mekânların ziyaretine yönelik kısıtlamaların tümden ortadan kaldırılmasıdır” dedi.

Bayram Namazı 06.36’da
Öte yandan Atalay mesajında Ramazan Bayramı namazı ile ilgili hatırlatmalarda bulundu. Buna göre, bayram namazı KKTC’de yarın, saat 06.36’da kılınacak. Selimiye Camii’ndeki bayram namazı BRT’den naklen yayınlanacak. Bayram namazı Hala Sultan Tekkesi’nde ise, saat 09.00’da kılınacak. Bu arada, KKTC’de ailede birey başına 17,5 TL olan fitre miktarının bayram namazından önce verilmesi gerekiyor. Mesajda Bayramın ikinci günü saat 11.30’da Din İşleri Başkanlığı bahçesinde bayramlaşma etkinliği gerçekleştirileceği de bildirildi. 

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2014, 08:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner465