Gençlere müjde verdi

Tatlısu’da konuşan Bakan Baybars, belediye başkanıyla anlaştıklarını bölgede sosyal konut yapacaklarını söyledi

Gençlere müjde verdi
banner432

 Örgütlenme çalışmalarını ve köy ziyaretlerinİ sürdüren Halkın Partisi (HP), Tatlısu Temsilciliği’nin açılışını gerçekleştirdi.

Açılışta konuşan HP Genel Başkanı, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, “Her geçen gün daha örgütlü, daha güçlü bir örgütlenme modeli için çalışıyoruz. Söz verdiğimiz gibi sadece muhalefette değil iktidarda da sizlerle her konuyu tartışmak, fikir almak, sorularınızı cevaplamak adına, partimizin adında da hayat bulduğu üzere Halkın Partisi olmaya devam edeceğiz. Tatlısu Temsilcilik binamızın bölge halkımıza hayırlı olmasını dilerim.” dedi.
Halkın Partisi heyeti daha sonra Tatlısu Spor Kulübü’nde vatandaşlarla sohbet toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda Kudret Özersay’a, İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars, HP Milletvekilleri Mesut Genç, Jale Refik Rogers, Gülşah Manavoğlu, Hasan Büyükoğlu ve Erek Çağatay ile HP Genel Sekreteri Yenal Senin, MYO Örgütlenme Sorumlusu Özgür Vehit, HP Mağusa İlçe Başkanı Süleyman Canatan da eşlik etti.
Özersay, Tatlısu Spor Kulübü’nde vatandaşlara hitabında, ülkemizin çok zor ekonomik bir süreçten geçtiğini yineledi ve bu zorlukların yarattığı sıkıntıların aşılması için hükümet olarak iyi niyetle çalışıldığının altını çizdi. Özersay, hükümet tarafından bugüne değin ekonomik sıkıntılara yönelik ortaya konan iyi niyetli bir çaba olduğunu aktardı ve “Samimiyetle çalıştığımıza kimsenin şüphesi olmasın” şeklinde konuştu.


Baybars’tan sosyal konut müjdesi
İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars ise özellikle gençlerden gelen “kırsal kesim arazisi ve sosyal konut” sorularını yanıtladı. Baybars,  “Tatlısu Belediye Başkanı ile bakanlıkta daha bir görüşme yaptık. Biliyorsunuz bizim sosyal konut müdürümüz de bölgeyi epeyi ziyaret etti. Sosyal Konut yerleri için tespitlerde bulundu. Fakat tekrar söylemek isterim ki kırsal kesim arazisi vermeyeceğiz. Çok güzel bir proje yapıyoruz. Belediye başkanınızla el sıkıştık ve araziyi gördük. Bir avam proje çıkarıyor belediye başkanı, o avam projede konut yapımına başlayacak, biz de araziyi vererek destek olacağız. Ev sahibi olmak isteyenlerin finansmanını sağlayarak, sosyal konut projesine dönüştüreceğiz. Belediye başkanınızla dün el sıkıştık ve proje çalışmasına başlıyoruz” dedi.

Senin: Gailemiz memleketimizin geleceğidir
Halkın Partisi Genel Sekreteri Yenal Senin de, ülke genelinde örgütlenme çalışmalarına hız verdiklerini, KKTC’nin her köşesinde etkin olunacak çalışmaları başlattıklarını belirtti. Senin “Gailemiz, memleketimizin geleceğidir. Tüm çalışmalarımız daha güzel, daha refah ve yaşanabilir bir ülke yaratmak içindir.” Şeklinde konuştu 

Diyalog Gazetesi

banner478
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner459

banner472

banner460