banner564
banner622

‘Gençleri kurtaralım’

Cumhurbaşkanı Akıncı, madde bağımlılığının önüne geçilmesi için uğraş verilmesi gerektiğini belirtti

‘Gençleri kurtaralım’
banner598

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, madde bağımlılığının önüne geçilmesi ve gençlerin bu bataklıktan kurtarılması için uğraş verilmesi gerektiğini belirtti.
Madde bağımlılığının ilkokul çağındaki çocuklara kadar yayılan büyük bir sorun haline işarete den Akıncı, ortaokul ve lise çağındaki bireylerdeki madde bağımlılığının 15-20 yıl içerisinde 2 katına çıktığını belirterek madde bağımlılığı konusunun devlet tarafından hassasiyetle ele alınması gerektiğini vurguladı.
Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, eşi Meral Akıncı’yla birlikte Karşıyaka’da bulunan Pembe Köşk Psikiyatri Hastanesi’ni ziyaret etti.
Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Akıncı, Prof. Dr. Mehmet Çakıcı ve Prof. Dr. Ebru Çakıcı’dan hastanede yürütülen faaliyetlerle ilgili bilgi aldı, çalışanlar ve hastanede hizmet gören kişilerle sohbet etti. 
Cumhurbaşkanı Akıncı, ortaokul ve lise çağındaki bireylerdeki madde bağımlılığının 15-20 yıl içerisinde 2 katına çıktığını; 18-65 yaş kuşağındaki bireylerdeki madde bağımlılığının ise 3 katına yükseldiğini belirterek madde bağımlılığı konusunun devlet tarafından hassasiyetle ele alınması gerektiğini vurguladı.

Çakıcı: İşbirliği önemli
Prof. Dr. Mehmet Çakıcı da yaptığı konuşmada, uyuşturucu kullanımının ülkenin en büyük sorunu olduğunu söyleyerek, bu sorunun tedavisine yönelik attıkları adımın devletin de iş birliğiyle ileriye taşınması temennisini dile getirdi. 
Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın iç sorunlara yönelik gerçekleştirdiği öncülüğün bir örneğini sergileyerek Pembe Köşk Psikiyatri Hastanesi’ni ziyaret eden ilk siyasetçi olduğuna dikkat çeken Çakıcı, Cumhurbaşkanı’nın gerçekleştirdiği ziyaret ile madde bağımlılığın önüne geçilmesinin önemiyle ilgili bir mesaj verdiğini kaydetti. 
 

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2019, 12:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner473