banner564

Gidişat kötü

Özersay, hükümetin devamı halinde sadece elektrikte değil her alanda ödemek zorunda kalınacak faturanın çok daha ağır olacağını söyledi

Gidişat kötü
banner598

Halkın Partisi (HP) Genel Başkanı Kudret Özersay, meşru olmayan ve demokratik teamüller hiçe sayılarak kurulduğunu savunduğu hükümetin devamı halinde her geçen gün sadece elektrikte değil her alanda ödemek zorunda kalınacak faturanın çok daha ağır olacağını söyledi.
Halkın Partisi Genel Başkanı Kudret Özersay, zamlı elektrik faturaları konusunda açıklama yaptı.
“Bilmeliyiz ki meşru olmayan hükümetler kötü yönetir, siyasi istikrarsızlık yaratır, kendini halka karşı sorumlu hissetmez, umarsızca ve sorumsuzca her faturayı halka keser. İşte meşru olmayan ve demokratik teamüller hiçe sayılarak kurulan bu hükümetin devamı halinde her geçen gün sadece elektrikte değil her alanda ödemek zorunda kalacağımız fatura çok daha ağır olacaktır” diyen Özersay, şöyle devam etti;
“İhalesiz akaryakıt alımıyla birileri rant elde etti, sözde sorumlulardan hesap sorulacaktı, hesap sormak yerine o hesabın faturasını vatandaşa kestiler. Bu nedenle halkı düşünen herkes bir an önce gayrimeşru olan bu hükümetin sona ermesi için adım atmalıdır. Halkın Partisi’nin aldığı sine-i millet kararı tam da bunun için atılmış bir adımdır. Umarız ülkenin geleceğini düşünen tüm siyasi aktörler bu hükümeti sona erdirmenin yollarını en erken zamanda bulmanın şart olduğunu görerek gecikmeden gereğini yaparlar.”

“Kıb-Tek’te taş taş üstünde bırakmadılar”
Bir yandan ihalesiz alımlar, diğer yandansa yönetim kurulları ve bağlı bulunduğu bakanlıklar değiştirilerek Kıb-Tek’te adeta taş taş üstünde bırakılmadığını savunan Kudret Özersay “bu yaşadıklarımız demokrasi hiçe sayılarak, gayrimeşru bir hükümet kurulmasıyla doğrudan bağlantılıdır çünkü demokratik temsiliyet tabanı olmayan hükümetler hem istikrarsızlık yaratır hem de kendisini Halka karşı sorumlu hissetmediği için sorumsuz bir siyaset ortaya koyar. Maalesef hükümet meşruiyet sorunu olan bir hükümet olduğundan aylardır defalarca ihalesiz yakıt alımı yaparak kurumu zarara uğratmış, hem yönetim kurulunu ve müdürünü hem de bağlı bulunduğu bakanlığı defalarca değiştirerek Kıb-Tek’te taş taş üstünde bırakmamış ve günün sonunda da tüm bunların yüklü faturasını vatandaşa elektrik faturası olarak göndermiştir. Halk olarak anlamamız gereken şey meşru olmayan hükümetlerin devamı halinde faturaların daha da ağır olacağıdır” ifadelerini kullandı.

“Hesabın faturasını vatandaşa kestiler"
Özersay açıklamasında “Özellikle ihalesiz yakıt alınarak kurumun milyonlarca lira zarara uğratıldığı herkesin gözü önünde kimsenin aksini söyleyemeyeceği şekilde karşılaştırmalı rakamlarla kanıtlandı. Bu gibi durumlarda birilerinin rant elde ettiği çok açıktır. Gayrimeşru hükümetin yetkilileri defalarca olup bitenlerin varlığını kabul edip hesap soracaklarını söylediler söylemesine ama tüm bunlar havada kaldı. Hesap sormak yerine o hesabın faturasını vatandaşa kestiler maalesef” dedi.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Turkish power
Turkish power - 1 yıl Önce

Sen mi mesrusun

SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner474