banner564
banner556

Girne Belediyesi lokanta ile kafeleri denetledi

Girne Belediyesi Sağlık Şubesi ve Zabıta Ekipleri, Vakıflar Pasajı ve Ramadan Cemil Meydanı’ndaki lokanta ile kafeleri denetledi

Girne Belediyesi lokanta ile kafeleri denetledi
Kent genelindeki hijyen denetimlerini sürdüren Girne Belediyesi Sağlık Şubesi ve Zabıta Ekipleri, “personelin sağlık karnesinin bulunmaması, hijyen kurallarına uyulmaması ve soğutucuların yeterince soğutmaması” gerekçesiyle bir restoranı mühürledi. Restoranın eksiklerinin giderilmesi ve hijyen koşullarının yeniden temin edilmesinin ardından mührü kaldırıldı.
Girne Belediyesi’nden verilen bilgiye göre, Girne Belediyesi Sağlık Şubesi ve Zabıta Ekipleri, Vakıflar Pasajı ve Ramadan Cemil Meydanı’ndaki lokanta ve kafelerde yaptığı denetimlerde, mutfak alanlarındaki hijyen koşulları, çalışan personelin kişisel hijyeni, gıdaların muhafazası ve işlendiği süreçler ve altyapı standartlarını kontrol etti.
Yapılan denetimlerde hijyen kriterlerine uygun çalışmadığı gözlemlenen işletmelere, eksikleri yazılı ihbarla bildirildi ve eksiklerin giderilmesi için süre tanınarak para cezası kesildi.

Güngördü: Hijyen kurallara uyulmalı
Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, insan sağlığını ön planda tutarak hareket ettiklerini belirterek, kentteki lokanta ve kafelerin hijyen kurallarına uyması gerektiğini söyledi.
Girne kentinin ülkenin tanıtımı ve turizm açısından önemine dikkat çeken Güngördü, özellikle yeme içme ve eğlence mekanları bakımından popüler olan kentte denetimlere devam edileceğini vurguladı.
Girne Belediyesi Sağlık Şube Amiri Naile Soyel, gıda güvenliği kavramının önemine vurgu yaparak, halkın sağlığını koruma ve gözetme görevini yerine getirmek için hijyen denetimlerinin özenle sürdürüldüğünü belirtti. Soyel, yiyecek ve içecek mekanlarında tüketilen gıdaların, son derece sıkı bir hijyen disiplini altında üretilmesi gereğine dikkat çekti.

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2015, 09:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner464

banner465