banner564
banner556

Girne Üniversitesi heyeti hedef projelerini anlattı

Başbakan Özkan Yorgancıoğlu’nu ziyaret eden Girne Üniversitesi heyeti hedef projelerini anlattı

Girne Üniversitesi heyeti hedef projelerini anlattı
Başbakan Özkan Yorgancıoğlu, Girne Üniversitesi heyetini kabul etti. 
Girne Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. İlkay Salihoğlu, Girne Üniversitesi’nin bu yıl ilk kez denizcilik ve havacılık dallarında eğitim vermeye başlayacağını anımsatarak, hayata geçirmeyi planladıkları ve üzerinde çalıştıkları projeler hakkında bilgi verdi.
Etrafı denizlerle çevri bir ülkede denizciliğe gereken önemin verilmesini istediklerini belirten Salihoğlu, havacılık ve denizcilik alanlarında dünya genelinde kalifiye eleman sıkıntısı yaşandığını, bu nedenle de bu yıl üniversitelerinde eğitime başlayacak kişilerin akademik olarak da kendilerini heyecanlandırdığını söyledi.
Üniversitede verecekleri eğitim hakkında da ayrıntılı bilgi aktaran Salihoğlu, aynı zamanda çok sayıda sertifika programıyla herkese hizmet vereceklerini belirtti.
Başbakan Özkan Yorgancıoğlu ise, eğitim hayatına yeni başlayacak olan Girne Üniversitesi’ne başarılar dileyerek, bu tür gelişmelerin KKTC’nin dünyayla ilişkilerini arttıracağını kaydetti.
Yorgancıoğlu, havacılık ve denizcilik alanındaki ihtiyacın karşılanmasının önemine işaret ederek, üniversitenin başarısının ülke için de önemli olduğunu belirtti.

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2014, 09:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner566

banner474

banner565