Hedef terörün sona ermesi

banner453

Eski Cumhurbaşkanları Eroğlu ile Talat, Barış Pınarı Harekâtı’nın başarıya ulaşmasını diledi

Hedef terörün sona ermesi
banner432

 Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın Barış Pınarı Harekâtı ile ilgili açıklamaları büyük tepkilere neden olurken, eski mevkidaşları Derviş Eroğlu ile Mehmet Ali Talat, askeri operasyona destek verdiklerini açıkladı. 

Talat, “Umarım 40 yıldır terörden büyük acılar yaşayan, evlatlarını kaybeden, maddi manevi kayıplar yaşayan Türkiye’nin askeri harekâtı bir an önce başarıya ulaşır ve bölgedeki tüm halkların barış içinde kardeşçe yaşamasının yolu açılır”ifadelerini kullandı.
Eroğlu ise “Sınırlarında bulunan terörle yan yana yaşamayanların Türkiye’yi eleştirmesi hiçbir anlam ifade etmez” dedi.
2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat twitter hesabından ” Umarım 40 yıldır terörden büyük acılar yaşayan, evlatlarını kaybeden, maddi manevi kayıplar yaşayan Türkiye’nin askeri harekatı bir an önce başarıya ulaşır ve bölgedeki tüm halkların barış içinde kardeşçe yaşamasının yolu açılır. Bölgemizin barışa büyük ihtiyacı var” paylaşımında bulundu.
Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat Türk ordusunun Suriye’de yürüttüğü Barış Pınarı Harekatı ile ilgili şu paylaşımda bulundu:
“Suriye’de yaşanan iç savaş ve otorite boşluğu, büyük devletlerin binlerce kilometre uzaktan bölünmeleri kışkırtarak önce IŞİD terörünü kabartıp sonrasında etnik kökenli PKK/PYD terör hareketlerini teşvik etmesi, bölgemizi kan gölüne çevirdi. 
Umarım 40 yıldır terörden büyük acılar yaşayan, evlatlarını kaybeden, maddi manevi kayıplar yaşayan Türkiye’nin askeri harekâtı bir an önce başarıya ulaşır ve bölgedeki tüm halkların barış içinde kardeşçe yaşamasının yolu açılır... Bölgemizin barışa büyük ihtiyacı var.”    

Eroğlu: Gayet yerinde
3. Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu da, Türkiye’nin teröre ‘dur’ demek için Suriye’nin kuzey bölgesine haklı olarak düzenlemekte olduğu Barış Pınarı askeri harekâtının gayet yerinde olduğunu belirtti.
3. Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Türkiye’nin Suriye’de devam eden Barış Pınarı Harekâtı ile ilgili açıklama yaptı.
Eroğlu, açıklamasında şunları kaydetti: 
“Teröre başvurmak hangi nedenle olursa olsun mazur görülemeyecek insanlığa karşı işlenen en büyük suçtur. Türkiye çok uzun yıllardır iç ve dış bazı kaynakların dürtmesiyle terörle mücadele etmek zorunda kalıyor. Türk milleti, Türk Silahlı Kuvvetleri terör nedeniyle 30 binin üzerinde şehit verdi, milyarlarca dolar kaynak harcadı. Dolayısı ile Türkiye’nin teröre dur demek için Suriye’nin kuzey bölgesine haklı olarak düzenlemekte olduğu ‘Barış Pınarı’ askeri harekatı gayet yerindedir.
Terör tehdidi ile mücadele etmeyenlerin, terörden medet umanların, sınırlarında bulunan terörle yan yana yaşamayanların Türkiye’yi eleştirmesi hiçbir anlam ifade etmez.
Dileğimiz Mehmetçiğin Allah’ın yardımı ile bir an önce bu harekatı başarı ile sonuçlandırması, terör odaklarını yok ederek bölgeye gerçek, kalıcı barışın gelmesini sağlamasıdır.
Bu yöndeki inancımız tamdır.
Kıbrıs Türkü daima olduğu gibi, tüm kalbiyle Türkiye’nin, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin, Mehmetçiğin yanındadır.”
 

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER