banner493

‘Her türlü katkı verilecek’

Meclis Başkanı Uluçay, Lefke’nin ilçe ilan edildiğini ancak kurumsal sorunlarının giderilmediğini belirtti

‘Her türlü katkı verilecek’
banner432

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay, Lefke’nin ilçe olarak ilan edilmesinin ardından bir takım kurumsal sorunların hala giderilemediğini belirtti. Uluçay, Lefke’nin ilçe olarak yer almasında yaşanan sorunların aşılması ve altyapı eksikliklerinin giderilmesi anlamında yapılacak yasal çalışmalarda her türlü katkıyı vereceklerini dile getirdi. 
Uluçay, Lefke’de Kaymakam Sadi Güneş ve Belediye Başkanı Aziz Kaya ile bölge sorunları ve yapılabilecekler üzerinde görüş alışverişinde bulundu. 
Cumhuriyet Meclisi’nden verilen bilgiye göre; Lefke Belediyesi binasında gerçekleşen görüşmede Milletvekilleri Hasan Büyükoğlu ve Mesut Genç de hazır bulundu. 

banner499
Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay görüşmede yaptığı konuşmada, Lefke’nin ilçe olarak ilan edilmesinin ardından bir takım kurumsal sorunların hala giderilemediğinin görüldüğünü, bu sorunların giderilmesinin boyunlarının borcu olduğunu kaydetti ve bu çalışmalara herkesin katkı koymasının önemine vurgu yaptı. 
Uluçay, bundan sonrasına dönük olarak Lefke’nin ilçe olarak yer almasında yaşanan sorunların aşılması ve altyapı aksaklıkların giderilmesi anlamında yapılacak yasal çalışmalarda her türlü katkıyı vereceklerini dile getirdi. 
Güzelyurt-Lefke yoluna değinen Uluçay, yolun çok az bir bölümünün kaldığını anımsattı ve yolun tamamlanmasıyla Lefke’nin ilçe kimliğini tam anlamıyla kazanması çalışmalarına büyük katkı sağlayacağını belirtti. 
 

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner464

banner459

banner472

banner460