banner564
banner556

Hizmet ödülü verildi

Uluslararası Engelsiz Bilişim 2014 Kongresinde, YDÜ’de temsil edildi

Hizmet ödülü verildi
Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Uluslararası Engelsiz Bilişim 2014 Kongresinde temsil edildi
TC Engelsiz Bilişim Platformu tarafından Dokuz Eylül Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen Bilişim Teknolojilerinde Evrensel Tasarım temalı konferansında Atatürk Eğitim Fakültesi öğretim üyeleri ve Center of Excellence bağlı Toplumsal Araştırma ve Geliştirme Merkez Başkanları Doç. Dr. Zehra Altınay ve Doç. Dr. Fahriye Altınay Yakın Doğu Üniversitesini temsil ettiler.
YDÜ’den yapılan açıklamaya göre, Engelsiz Bilişim faaliyetlerinin adada ilk kez gerçekleştirilmesinde öncülük eden ve Kuzey Kıbrıs Turkcell işbirliği ile Engelsiz Bilişim Günleri 2013 düzenleyerek engellilerin yaşamında teknolojinin farkındalığını yaratmaya yönelik projeler yürüten Doç. Dr. Zehra Altınay ve Doç. Dr. Fahriye Altınay konferansta üniversitenin toplumsal duyarlılığını ve sorumluluğunu vurguladılar. Özel Hizmet Ödülüne layık görülen Yakın Doğu Üniversitesi'nin bilişim ve teknolojik altyapısının güçlü olduğunu, akademik donanımı ile akademik, sosyal, teknolojik alanda hızla ilerleyen üniversitenin engellilere ve toplumsal duyarlılığa yönelik faaliyetler ve projelerle öncülük ettiğini ifade etti.
Kongrede oturum başkanlığı ve konuşma yapan Doç. Dr. Zehra Altınay, Yakın Doğu Üniversitesi Toplumsal Araştırma ve Geliştirme Merkezinin faaliyetlerini ve projelerini tanıttı. Doç. Dr. Fahriye Altınay konuşmasında, dünyada eşit bakış ve yaşam boyu öğrenmeden bahsedip tüm sektör, kurum ve kuruluşların engelli vatandaşlarımızın yaşamına katkı sağlamak için işbirliği ve sinerji içerisinde çalışmaları gerektiğini, üniversitenin ve kendi çalışmalarında bu yönde öncülük edeceklerini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2014, 09:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473