banner564
banner556

Hüseyin Tilki son yolculuğuna uğurlandı

Zamansız vedası herkesi şok eden Hüseyin Tilki, ailesi, arkadaşları ve dostlarının duaları eşliğinde toprağa verildi

Hüseyin Tilki son yolculuğuna uğurlandı
Melin DOBRAN
Başkent Lefkoşa’nın sevilen isimlerinden olan ve zamansız vedası herkesi şok eden Hüseyin Tilki, dün düzenlenen törenin ardından son yolculuğuna uğurlandı. Hüseyin Tilki, yaklaşık 2 hafta önce öksürük şikâyetiyle hastaneye gitmiş ve ciğerlerinin su toplaması nedeniyle tedavi altına alınmıştı. Yakınları ve arkadaşları tedavisinin ardından sağlıklı bir şekilde taburcu olmasını beklediği Hüseyin Tilki’nin önceki günkü acı haberi karşısında şok olmuştu.
Aslen Güzelyurtlu olan ve Gönyeli’de ikamet eden Tilki evli ve 2 çocuk babasıydı. 

Feryatlar yürek burktu
KKTC Dışişleri Bakanlığı Enformasyon Dairesi’nde görev yapan Tilki’nin mesai arkadaşları da cenazeye katılarak ailenin acısını paylaştı.
Zaman zaman gözyaşlarına hâkim olamayan aile yakınlarının feryatları, cenazeye katılanların içini burktu. Tilki’nin naaşı, dün İsmail Safa Camisi’nde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Lefkoşa Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Hayat dolu bir insandı
Cenaze töreninde Diyalog’a konuşan arkadaşları, “Hayat dolu bir insandı. Onun olduğu yerde hüzün barınamazdı. Şen şakraktı. Herkesin yardımına koşardı. Kalbinde kimseye karşı kötülük beslemezdi. İyiler çok yaşamaz derler ya Hüseyin de onlardan birisiydi. Onun öldüğüne hala inanamıyoruz. Gittiği cennette ışıklar içinde uyusun ” diyerek duygularını aktardı.

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2015, 09:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner464

banner473