banner564
banner622

İki Kişi Aranıyor

Girne’de gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonunda 3 zanlı yakalandı

İki Kişi Aranıyor
banner598

Suna ERDEN
Aldığı bir ihbar üzerine harekete geçen polis, Girne’de Lıght Urukpeoghene Aladja, Maxwell Danladı Manjum ve Erıc Lazarus Dakat’ın evinde arama yaptı. Evde uyuşturucu madde bulunan polis, üç zanlıyı gözaltına aldı. Haklarında soruşturma başlatılan üç zanlı dün tutuklama talebiyle mahkemeye çıkarıldı.
Duruşmada zanlılar hakkındaki iddiaları aktaran polis, önceki gün 17.20 ile 19.00 saatleri arasında zanlı Light Urukpeoghene Aladja evinde arama yapıldığını belirtti. Polis, yapılan aramada yatak odasında elbise dolabı içerisinde, bir buçuk gram sentetik cannabinoid türü uyuşturucu maddenin emare olarak alındığını söyledi.
Yatak odası içerisindeki çöpte ise 3 adet içinde tütüne karışık uyuşturucu madde olan sarma sigara izmaritleri bulunduğunu belirten polis, evin mutfak kısmında da 4 ayrı paket halinde 2 gram hintkeneviri bulunarak emare alındığını aktardı. 
Polis, aynı akşam saat 22.30 ile 23.00 saatleri arasında, zanlı Manjum’un evinde de arama yapıldığını, bu esnada evde bulunan Eric Lazarus Dakat’ın polisleri fark etmesi üzerine, elinde tutmakta olduğu sarma sigarayı atmaya çalıştığı esnada, makul kuvvet kullanarak etkisiz hale getirildiğini söyledi.
Meseleyle ilgili başlatılan soruşturmanın henüz tamamlanmadığını, aranan iki şahsın daha olduğunu, alınan emarelerin hafta sonu olması nedeniyle laboratuvara incelemeye gönderilemediğini vurgulayan polis, zanlıların poliste 3 gün tutuklu kalmalarını talep etti. Mahkeme talebi kabul etti.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner474