İlk vukuatı değil

Lefkoşa’da iki gurup arasında çıkan kavgada Ürdünlü öğrenciyi bıçaklayan zanlı, benzer suçu olduğu için cezaevine gönderildi

İlk vukuatı değil
banner432

Lefkoşa’da iki gurup arasında meydana gelen bıçaklı kavgayla ilgili soruşturma tamamlandı.
Olayda yaralanan Ürdün uyruklu Zaid Mohammad Safeed Abu Subahi’nin tedavisinin sürdüğü belirtilirken, tutuklanan Muhammet Ali  Artantaş, Musa Kemal Özdemir, Berkcan Işık, Mert Gökçe, Zaid Mohammad Safeed Abu Subahi ve Hassan Bachar dün teminat talebi ile Lefkoşa’da mahkemeye çıkarıldı.Çıkan olada bıçaklama fiilini Mert Gökçe’nin gerçekleştirdiği, daha önceden de yaralam suçundan tutuklandığı belirtildi.
Soruşturmayı yapan polis, 5 Mayıs tarihinde saat 04.30 sıralarında Vedia Barut sokak üzerinde bulunan öğrenci yurdu önünde meydana gelen olayda zanlılar Muhammet Ali  Artantaş, Musa Kemal Özdemir, Berkcan Işık ve Mert Gökçe bir taraf olup diğer taraf olan Zaid Mohammad Safeed Abu Subahi ve Hassan Bachar ile kavga ettiklerini söyledi.
Polis, iki gurup arasında çıkan sözlü tartışmanın ardından zanlıların birbirlerinin vücutlarının muhtelif yerlerine elleri ve ayakları ile vurduklarını belirtti. Polis memuru, Gökçe’nin kavga esnasında tespit edilemeyen delici ve kesici bir aletle Ürdün uyruklu Zaid Mohammad Saeed Abu Subahi’nin sol karın boşluğuna sokarak ağır şekilde yaraladığını kaydetti. 

28 Şubat’ta benzer suçtan teminata bağlandı
Polis, üniversite öğrencisi oaln zanlı Mert Gökçe’nin 28 Şubat’ta “Kanunsuz yaralama”, “Sivri uçlu bıçak taşıma” suçlarından yargılanıp, 6 bin TL para cezası ve 5 yıl sureyle sulh ve sukünü koruyacağına dair 150 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzaladığını mahkemeye aktardı.
Soruşturmayı yapan polis, Subahi’nin iki gün yoğun bakımda kaldığına vurgu yapıp, zanlının tutuklu yargılanmasını talep etti.
Polis, diğer zanlıların ise teminata bağlanmasını talep etti.
Mahkeme, zanlı Mert Gökçe’nin suç işleme eğilimine vurgu yapıp, bir ayı aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi. Mahkeme, diğer kavga zanlılarının ise,5’er bin TL nakdi teminat yatırmaları koşuluyla tutuksuz yargılanmalarına emir verdi. 

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER