İnsaflı davrandı!

Mehmet Çetin, bir yılda sadece 7 bisiklet çaldığını itiraf etti

İnsaflı davrandı!
Teoman TURAN
Mustafa Hürses’e ait dağ bisikletini çaldığı iddiasıyla tutuklanan Mehmet Çetin dün Lefkoşa’da yeniden mahkeme huzuruna çıkarıldı. Tutukluluk süresi uzatılan zanlının, polise verdiği gönüllü ifadesinde son bir yılda 7 bisiklet daha çaldığını itiraf ettiği öğrenildi. Mahkemede mesele ile ilgili şahadet veren polis, huzurda bulunan zanlı Mehmet Çetin’in 18 Nisan tarihinde saat 00.30 raddelerinde Lefkoşa’da bir apartman boşluğunda bulunan Mustafa Hürses’e ait 1 adet dağ bisikletini çaldığını söyledi. Polis zanlının tespit edilerek tutuklandığını ve konu bisikletin tasarrufunda bulunduğunu belirtti. Polis memuru Mustafa Parlak zanlının gönüllü ifade verip suçunu kabul ettiğini ayrıca 2016 – Nisan 2017 tarihleri arasında başkalarına ait 7 adet daha bisiklet çaldığı itirafında bulunduğunu mahkemeye aktardı. 
Polis mesele ile ilgili yürütülen soruşturmanın henüz yeni olduğunu ve zanlının ilk etap da 1 gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.
Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Tacan Reynar zanlının soruşturma maksatlı 1 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.
Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2017, 09:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER