İskele’yi sevindiren ziyaret

Akıncı, vatandaşların güncel konularla ilgili sorularını yanıtladı, düşüncelerini dinledi

İskele’yi sevindiren ziyaret
banner432

 Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, İskele’yi ziyaret ederek esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Yapılan yazılı açıklamaya göre, İskele’ye gelişinde İskele Merkez Muhtarı Sermet Nereli ve vatandaşlar tarafından karşılanan Cumhurbaşkanı Akıncı, vatandaşların güncel konularla ilgili sorularını yanıtladı, görüş ve düşüncelerini dinledi.
Akıncı, daha sonra açık pazarı gezerek, esnaf ve vatandaşlarla sohbet de etti.

Bilgilendirme toplantıları düzenleyecek
Öte yandan Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, siyasi partiler, belediye başkanları, muhtarlar ve sivil toplum örgütleri ile, 4 Aralık’ta başlayarak 7 Aralık’a kadar devam edecek bir dizi toplantı yapacak. 
Yapılan açıklamaya göre, 25 Kasım Berlin görüşmesi ve sonuçları hakkındaki bilgilendirme ve değerlendirme toplantıları, 4 Aralık Çarşamba günü saat 16.00’da Cumhuriyet Meclisi’nde temsil edilen siyasi partilerle başlayacak.
Cumhurbaşkanı Akıncı, 5 Aralık Perşembe sabahı Belediye Başkanlarını, öğleden sonra ise Cumhuriyet Meclisi’nde temsil edilmeyen siyasi partileri bilgilendirecek.
6 Aralık Cuma sabahı sivil toplum örgütleri ile yapılacak toplantının ardından, Cumhurbaşkanı Akıncı, 7 Aralık Cumartesi günü saat 10.00’da da muhtarları bilgilendirecek. 

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, önümüzdeki süreçte siyasi kurumların yanı sıra yerel yönetimlerin, sivil toplum örgütlerinin ve yurttaşların bilgili olarak devrede olmasının ve kendi geleceklerine sahip çıkmalarının hayati bir konu olduğuna inandığını belirtmişti. 

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner459

banner473

banner460