banner564
banner622

Kamuoyu önünde tartışalım

El-Sen Başkanı Öksüzoğlu, Türkiye’den kablo ile elektrik gelmesi konusunda Bakan Atun ve tüm uzmanlara çağrı yaptı:

Kamuoyu önünde tartışalım
banner598
Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası (El-Sen), Türkiye’den kablo ile elektrik gelmesi konusunda, Ekonomi ve Enerji Bakanı Atun’a ve çevresindeki tüm uzmanlara çağrı yaparak, “geliniz kamuoyunun önünde tüm verileri ve rakamları ile bu konuyu tartışalım ve de kararı halkımıza bırakalım” dedi.
El-Sen Başkanı Umut Öksüzoğlu yaptığı yazılı açıklamada, öncelikle Türkiye’den kablo ile getirilmek istenen enerjinin alternatif bir enerji modeli olduğunu ve tüm sistemi besleyecek güce sahip olamayacağını ilgili bakan ile bu konuya özel ilgisi olan herkesin bilmesi gerektiğini ifade etti.
Bakan Atun’un göreve başladığı ilk günden hedefine KIB-TEK’i aldığını ve toplumun özvarlığı olan bu kurumu “nasıl peşkeş çekerim” derdine düştüğünü ileri süren Öksüzoğlu, “Atun, bu toplumun başına bela olan AKSA’nın alım garantili sözleşmesini de kapalı kapılar ardında uzatmaya çalışmıştı. Gerek sendika olarak bizler, gerekse de kamuoyunun baskısı ile Atun’un altına imza koyacağı felaket önlenmişti” dedi.
“Atun’un yılmadığını ve bu sefer de yenilenebilir enerji ile çıktığını” savunan Öksüzoğlu, “Bakan ve ekibi bu konuda öyle bir tüzük hazırladılar ki, direkt olarak hedefin KIB-TEK’i batırmak olduğu açıkça ortada duruyor” iddiasında bulundu.
Öksüzoğlu, Atun’un yaptığı açıklamaların altının boş ve toplumu yanıltıcı söylemler içerdiğini ileri sürerek, “Atun’un verdiği tek rakam bilimsellikten tamamen uzak 25 kuruştur. Bu rakamı neye göre veriyor? Hangi verilere göre kablo ile gelecek olan enerjinin daha ucuz olduğunu iddia ediyor? Sayın Bakan kamuoyu önünde bu 25 kuruşu ispatlamak zorundadır” dedi.

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2017, 09:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner608

banner474