banner564
banner556

Katkı şart

Kuzey Kıbrıs Türk Kızılay Başkanı Ulubay, devlet ve hükümet yetkililerinden daha fazla destek görmek istediklerini belirtti

Katkı şart
Kuzey Kıbrıs Türk Kızılay Derneği, kuruluşunun 41. yıldönümü dolayısıyla basın toplantısı düzenleyerek, faaliyetlerini kamuoyuyla paylaştı.
Dernek Başkanı Ahmet Ulubay yaptığı konuşmada, gücünü KKTC halkının vicdan, merhamet ve insaniyet duygularından alan Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayının, her yerde ve her koşulda insanlığın acılarını dindirmek ve onurunu korumak adına, bireyler arasında yardımlaşmayı ve dayanışmayı destekleyerek, barışı, saygıyı ve hoşgörüyü kuvvetlendiren ve yayan bir kuruluş olduğunu söyledi.
Ulubay devlet ve hükümet yetkililerinden daha fazla destek görmek istediklerini, Uluslararası Kızılay Kızılhaç Federasyonu’nda gözlemci üyelikten tam üyeliğe geçiş sürecinin tamamlanabilmesi için öncelikle dernek yasasının geçmesi gerektiğini kaydetti.
KKTC’de 7 bölgede temsilciliği bulunan Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı’nın gönüllülük esasına dayalı çalışmalar yürüttüğünü hatırlatan Ulubay, basının gücünü arkalarında daha fazla hissetmek istediklerini ve çalışmalarını buna göre planlayacaklarını da aktardı.
Gelmiş geçmiş tüm hükümetlerin Kızılay’a karşı ilgisinin dünya standartlarında olmadığını kaydeden Ulubay, “Gerekli yardımı gördüğümüzü söyleyemem” diyerek, Kızılayın toplumun ortak mülkiyeti olduğunu ve uluslararası alanlarda tüm imkânsızlıklara rağmen mesafe almaya devam ettiğini vurguladı.

Ulubay, Derneğin kendi kapasitesinin üzerinde şeyler yapabileceğini, fakat gönüllülük esasından profesyonelliğe geçilmesi için Devletin katkısının şart olduğunu sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2015, 11:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner468