banner564

Koltuğun altından 58 gram çıktı

Serkan Zeytuncu’nun aracını arayan polis Hintkeneviri ve Kokain ele geçirdi

Koltuğun altından 58 gram çıktı
banner598

Suna ERDEN

Lefkoşa'da Cürümleri Önleme Şubesinde görevli polis ekibi tarafından aracında yapılan aramada 53 gram hintkeneviri ve 5 gram kokain ele geçirilen 45 yaşındaki Serkan Zeytuncu ile araçta yolcu olarak bulunan Türkmenistan uyruklu Guljemile Toydurdyyeva tutuklanarak, dün mahkemeye çıkarıldı.
Narkotik Şube’de görevli polis memuru Serkan Sakallı mahkemede olguları aktardı. 
Polis memuru 10 Aralık 2023 tarihinde saat 19.30 sıralarında Cürümleri Önleme Şubesinde görevli bir polis ekibi tarafından Dr. Fazıl Küçük Bulvarı üzerinde seyreden Serkan Zeytuncu’nun kullanımında bulunan SM 773 plakalı araçta arama yapıldığını söyledi. 
Polis, yapılan aramada aracın şoför koltuğunun altında 53 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu madde, bir adet metal öğütücü, bir adet yaban marka elektronik hassas terazi ele geçirildiğini açıkladı. 

5 gramda gömleğin cebinde çıktı
Polis memuru, Serkan Zeytuncu’nun üzerinde yapılan aramada ise giymekte olduğu gömleğinin cebinde 5 gram ağırlığında kokain türü uyuşturucu madde bulunduğunu belirtti.
Polis memuru, Serkan Zeytuncu ile araçta yolcu olarak bulunan Guljemile Toydurdyyeva’nın tutuklandığını açıkladı.
Polis memuru, ele geçirilen maddelerin devlet kimya laboratuvarına gönderileceğini açıkladı. Polis, uyuşturucu maddelerin sarılı olduğu naylon parçalarının da parmak izi inceleme şubesini gönderileceğini söyledi.

Aranan bir kişi var
Soruşturmanın yeni başladığını, alınacak ifadeler olduğunu, ayrıca mesele ile bağlantılı bir şahsın arandığını açıkladı. Polis memuru, yürütülecek soruşturma kapsamında her iki zanlının da 3 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.
Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, zanlıların soruşturma kapsamında 3 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner608

banner473