Koordineli çalışacaklar

Güney Mesarya köylerindeki sağlık ocaklarına farklı branşlarda doktor takviyesi yapılacak

Koordineli  çalışacaklar
banner432
Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu, köylerdeki sağlık ocaklarına başlattığı ziyaretleri kapsamında önceki gün Beyarmudu, Vadili ve Paşaköy sağlık ocaklarını ziyaret ederek belediye başkanları ile bir araya geldi.
İlk olarak Beyarmudu Belediye Başkanı İlker Edip ile birlikte köydeki sağlık ocağını ziyaret eden Sucuoğlu, sorunlar hakkında Başkan İlker Edip’ten bilgi aldı.
Bakanlıktan verilen bilgiye göre, Sucuoğlu, Güney Mesarya bölgesinde ciddi bir nüfus olduğunu ve bölgenin en iyi şekilde sağlık hizmeti alması için eksikliklerin giderileceğini söyledi.
Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu, daha sonra Vadili’yi ziyaret ederek Belediye Başkanı Mehmet Adahan ile birlikte sağlık ocağını inceledi.
Sağlık ocağına diş ünitesi kurulması ve diş doktorunun görevlendirilmesi ile Vadili ve çevre köylerde yaşayanların diş sağlığı konusundaki sıkıntılarının giderileceğini söyleyen Sucuoğlu, köylerdeki sağlık hizmetinin belediyelerle birlikte işbirliği içinde hareket edilerek verilmesinin çok anlamlı olacağını da ifade etti.
Güney Mesarya köylerindeki sağlık ocaklarına farklı branşlarda doktor takviyesi de yapılacağını söyleyen Sucuoğlu, bölgedeki köylerde belediyelerin sağlayacağı ulaşım imkânları ile vatandaşların sağlıkla ilgili sorunlarını çözmeye çalışacaklarını vurguladı.
Sucuoğlu, son olarak Paşaköy bölgesini ziyaret ederek Belediye Başkanı Habil Tülücü ve köylülerle bir araya geldi.

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2016, 09:33

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner459

banner455

banner460