Korkmazhan: Fetihçi  bir provokasyon

banner453

Korkmazhan: Fetihçi bir provokasyon

Korkmazhan: Fetihçi  bir provokasyon
banner432
banner480

banner477
 Sol Hareket, Maraş’ta dün gerçekleştirilen toplantının “fetihçi bir provokasyon” olduğunu iddia ederek, bu provokasyonu “şiddetle” reddettiklerini belirtti.

Abdullah Korkmazhan, Sol Hareket adına yaptığı yazılı açıklamada, sözkonusu toplantı ile Maraş üzerinden Kıbrıs Rum toplumuna yönelik “şantaj ve tehdit” politikasının ileriye götürülmeye çalışıldığını, aynı zamanda Nisan ayında gerçekleşecek Cumhurbaşkanlığı seçimlerine dönük Maraş’ı seçim malzemesi haline getirmenin tasarlandığı savundu.
Korkmazhan, bu politika ile yeni güven arttırıcı önlemler çabalarına, olası yeni müzakere süreci hazırlıklarına ve toplumlararası ilişkilere bilinçli bir şekilde darbe vurulmaya çalışıldığını öne sürdü.
BM kararlarını ve uluslararası hukuku yok sayarak Maraş'ı yerleşime açma söylemlerinin “gerçekleşmesi mümkün olmayan boş bir hayal” olduğu görüşünü dile getiren Korkmazhan, BM Güvenlik Konseyi'nin 550 ve 789 numaralı kararları ile Maraş'ın yerleşime açılmasının yasaklandığını ve yasal sahiplerine iade edilmesinin karar altına alındığını hatırlattı. 

Diyalog Gazetesi

banner478
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner459

banner474

banner460