Kuzey Kıbrıs Lions Kulüpleri  Federasyonu’nun toplantısı Merit Lefkoşa Otel’de gerçekleşti

Yol haritası belirlendi

Kuzey Kıbrıs Lions Kulüpleri  Federasyonu’nun toplantısı Merit Lefkoşa Otel’de gerçekleşti

 Kuzey Kıbrıs Lions Kulüpleri  Federasyonu 2018-2019 Hizmet döneminin ilk toplantısı Merit Lefkoşa Otel’de önceki akşam yapıldı. Dönem Başkanı Şansel Soyel’in başkanlığındaki toplantının konukları KKTC Cumhuriyet Meclisi eski başkanlarından Hakkı Atun ve  eşi Suna Atun oldu. Ayrıca KKTC Sağlık Bakanlığı Özel Kalem Müdürü Başak Ekenoğlu ile Temel Sağlık Hizmetleri Başhekimi Dr. Mehmet Şenol da  konuklar arasındaydı.

Lions hareketinin Kıbrıs’daki öncülerinden olan Hakkı Atun, sayıları bugün 20’ye ulaşan Lions ve Leo Kulüplerinin ülkemiz içinde en ücra köşelere ulaşan hizmetlerinden ve yurtdışında yapılan toplantılara katılarak tanınır ve görünür olmamızı sağlamasından bahsederek  memnuniyetini ifade etti.
KKTC Sağlık Bakanlığı temsilcileri ise “Anne ve Çocuk Sağlığı Proje”sini katılımcılara anlatarak Lionların sağlığa yapacakları hizmetlerde bu proje doğrultusunda işbirliği ve eşgüdüm içinde birlikte çalışmanın önemini vurguladılar.
Federasyon Dönem Başkanı Şansel Soyel de Lions Kulüplerinin beş ana aktivitesi olan Diyabet, Açlık, Çevre, Çocuk Kanserleri ve Göz Sağlığı konularında kalıcı ve sürdürülebilir hizmetlerin verilmeye devam edeceği bunun yanında her kulübün bulunduğu bölgenin ihtiyaçları doğrultusunda çalışacağını ifade etti. Toplantı kutlama pastasının kesilmesiyle son buldu.

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER