banner493

“Sadece ceza  çözüm değil”

Barolar Birliği, Denetimli Serbestlik Yasasının beklenilen sonuçları vermediğini yeni tedbirlerin gündeme gelmesi gerektiğini belirtti

“Sadece ceza  çözüm değil”
banner432

 Doğuş Özokutan ÇİFTÇİOĞLU

Kıbrıs Türk Barolar Birliği (KTBB) Kum Zambakları Projesi çerçevesinde dün Girne Arkın Colony Otel’de “28/2016 Sayılı Uyuşturucu Madde Bağımlıları ve Kullanıcıları Hakkında Denetimli Serbestlik Yasası’nın Çalışmayan Yönlerinin Tespiti ve Çözüm Önerileri Çalıştayı” gerçekleştirdi.
Yasanın daha etkin kullanılabilmesini amaçlayan etkinlikte İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars, HP Milletvekili Gülşah Sanver Manavoğlu ve CTP Milletvekili Fazilet Özdenefe, Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Melek Esendağlı, Polis Genel Müdürlüğü, Uyuşturucu ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü, Müdür Yardımcısı Başmüfettiş Tarkan Kızıltuğ, Uyuşturucuyla Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu ve ilgili kesimlerden çok sayıda katılımcı yer aldı.
Kum Zambakları Proje Sorumlusu Evrim Eminağa’nın yaptığı hoş geldin konuşmasının ardından açılış konuşmasını KTBB Başkanı Hasan Esendağlı yaptı.
Uyuşturucunun ülke gündemini meşgul eden bir konu olduğuna işaret eden Esendağlı, istatistiklere bakıldığında mahkemelere yansıyan uyuşturucu suçlarının arttığının görülebileceğini anlattı. 
Uyuşturucu konusunda cezalandırma yanında başka tedbirler de alınması gerektiğini kaydeden Esendağlı, bugünkü etkinliğin, 2016 yılında yapılan Denetimli Serbestlik Yasası’nın 2 yıllık uygulamasını değerlendirmeyi, yasanın murat edilen sonuçlara ulaşıp ulaşmadığını ele almayı amaçladığını kaydetti. 

banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner471

banner459

banner474

banner460