Mahmut konuşmuyor

Uyuşturucu operasyonunda tutuklanan 5 zanlıdan 4’ü polise ifade verdi

Mahmut konuşmuyor

 Suna ERDEN

Gönyeli’de narkotik polisi tarafından evine düzenlenen baskında tutuklanan Bayram Gazi Çetin ve operasyonun devamında tespit edikerek yakalanan Berk Kılınç, Nizamettin Babayiğit, Muhammed Altunçay ve Mahmut Çelik hakkındaki soruşturma sürüyor.  Tutuklanan 5 zanlından 4’ünün ifade verdiği belirtilirken, Çelik polise yardımcı olmuyor.
Ele geçirilen uyuşturucu maddeler ile ilgili araştırma sürerken zanlılar dün ek süre talebi ile mahkemeye çıkarıldı. 
Duruşmada zanlılar hakkındaki iddiaları aktaran polis, 4 Şubat 2019 tarihinde 14.35 -15.15 saatleri arasında Gönyeli’de yaşayan Bayram Gazi Çetin’in evi ve arabasında yapılan aramada 6 gram sentetik cannabionid türü uyuşturucu madde ile 7 adet elle sarılı içinde sentetik cannabionid kalıntısı olan sarma sigara ve bir adet hassas terazi bulunarak emare alındığını belirtti. Zanlının gönüllü ifade verdiğini söyleyen polis, uyuşturucu maddeleri zanlı Berk Kılınç ile birlikte Hamitköy’de bir boş araziden aldıklarını itiraf ettiğini açıkladı.

Ardı ardına tutuklama
Polis, Berk Kılıç’ın aynı gün tutuklandığını ve cebinde 3 gram sentetik cannabionid kalıntısı bulunarak emare alındığını aktardı. 
Polis, zanlı Berk Kılınç’ın evinde yapılan aramada ise 13 gram ağırlığında sentetik cannabionid kalıntısı madde bulunarak emare alındığını belirtti. 
Zanlı Berk Kılınç’ın ifadesinde, zanlı Bayram Gazi Çetin ile birlikte Hamitköy’deki boş araziden 28 gram uyuşturucu madde aldıklarını  ve  zanlı Nizamettin Babayiğit’e ait olduğunu itiraf ettiğini söyleyen polis, Nizamettin Babayiğit’in aynı gün tutuklandığını ve maddeleri 1 Şubat’ta zanlı Muhammed Altunçay’a Bin 500 TL verip aldıklarının belirlendiğini açıkladı.
 Polis, aynı gün zanlı Muhammed Altunçay’ın da tutuklandığını söyledi. Zanlı Altunçay’ın parayı Mahmut Çelik’e verip, uyuşturucuyu aldıklarını itiraf ettiğini kaydeden polis, Mahmut Çelik’in evinde yapılan aramada metal öğütücü ve yarım gram ağırlığında hintkeneviri uyuşturucu madde bulunarak, emare alındığını söyledi. 
Polis, Mahmut Çelik dışındaki 4 zanlının ifade verdiğini ,soruşturmanın devam ettiğini belirterek, 6 gün ek tutukluluk talep etti. Mahkeme talebi kabul etti. 

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER