Mangalcılar da üzüldü

banner453

Şerftali kebabı yapmak için Rum tarafından 200 kilo kuzu gömleği (Banna) getiren Coşkun’un başı belaya girdi

Mangalcılar da üzüldü
banner432
banner480
Çiğdem AYDIN
Şeftali kebabı yapmak için Güney Kıbrıs’tan 200 kilo kuzu gömleği (Banna) getiren Coşkun Alaslan suçüstü yakalandı. Daha önce de birçok kez kaçakçılıktan dolayı tutuklanan Coşkun Alaslan yine rahat durmadı. Takip sonucu yakalanan zanlı dün teminat talebi ile Lefkoşa’da mahkemeye çıkarıldı. Bannaların Güney Kıbrıs’taki bir kasaptan alındığı ve kuzu ile inek bannası olduğu belirtildi.
banner477
Polis, zanlı Coşkun Alaslan’ın önceki gün “Askeri yasak bölgeyi ihlal” ve “Gümrüksüz mal tasarrufu” suçlarından gözaltına alındığını söyledi. Polis, zanlı Coşkun Alaslan’ın saat 19.00 sıralarında yönetimindeki HB 042 plakalı Van araçla yasal olmayan yollardan Güney’e ardından aynı yollardan yeniden KKTC’ye izinsiz giriş yaptığını belirtti. 

Suçunu itiraf etti
Polis, zanlının yapılan takip sonucu gümrüksüz ithal ettiği 200 kilo banna ile suçüstü tutuklandığını ifade ederek, zanlının suçunu itiraf ettiğini kaydetti. Zanlının KKTC vatandaşı olduğunu belirten polis, davalarında hazır olması için teminata bağlanmasını talep etti.Talebi değerlendiren mahkeme, zanlının yurt dışına çıkış yasağı ve bir kefilin 20 bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması şartları ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.
Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2016, 09:48

Diyalog Gazetesi

banner478
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner459

banner473

banner460