banner493

Okulları tanıdı

Konuk Bakan Selçuk, TMK’nın ardından İlahiyat Kolejini de ziyaret ederek öğrencilerle sohbet etti, anı fotoğrafı çektirdi

Okulları tanıdı
banner432

 Emir ERTORUN

Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Hala Sultan İlahiyat Kolejini ziyaret etti. 
Haspolat bölgesinde yer alan koleji ziyaret eden bakanlar, burada çocuklarla sohbet etti, anı fotoğrafı çektirdi. 
Selçuk ile Çavuşoğlu, öğretmenler odasında öğretmenlerle de bir araya geldi. 
Bakan Nazım Çavuşoğlu, önceki gün Türk Maarif Kolejini (TMK) dün de ilahiyat kolejini ziyaret ettiklerini belirterek, Türkiye Milli Eğitim Bakanı Selçuk'a okulları tanıttıklarını söyledi. 
Çavuşoğlu, iki bakanlık arasında imzalanan protokol çerçevesinde eğitim alanında İşbirliğini geliştirme ve ülkedeki eğitim öğretim alanındaki ihtiyaçları tesit etmek için çalıştıklarını ifade etti. 
Konuk Bakan Ziya Selçuk da, Türkiye Cumhuriyeti ile KKTC olarak eğitim ve öğretim faaliyetlerinde işbirliğinin geliştirilmesi ve ihtiyaçların yerinde tespit edilmesi için işbirliği protokolü gereği gezdiklerini kaydetti. 
Selçuk, ülkede eğitim kalitesinin yükseltilmesini amaçladıklarını ve bu gezilerden olumlu neticeler çıkaracaklarına inanç belirterek, öğretmenlerin gelişimine katkı koymaya yönelik nasıl bir işbirliği geliştirilebilir diye çalıştıklarını söyledi.  

banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner464

banner459

banner465

banner460