Önemli görev

Erhan Raif, Turkish Bank UK’in Yönetim Kurulu’na hissedar temsilcisi olarak atandı

Önemli görev
banner432

Türk Bankası Genel Müdürü Erhan Raif, hisselerinin yüzde 83’üne Türk Bankası’nın sahip olduğu Turkish Bank (UK)’in Yönetim Kurulu’na hissedar temsilcisi üye olarak atandı. Erhan Raif ayrıca, Turkish Bank UK’in Denetim ve Risk Komitelerinde de görev alacak.  
Atamaya ilişkin değerlendirmesinde Erhan Raif, şunları söyledi:  “Türk Bankası’nın Londra şubelerinde kariyerime başladığım Grup’ta, Turkish Bank UK Yönetim Kurulu üyesi olarak atanmak büyük bir onur. Ülkemizin ve sektörün yurt dışında temsiliyeti için de önemli bir pozisyon. Uluslararası finans merkezi olan Londra’dan önemli gelişmeleri Kuzey Kıbrıs’a aktarırken, yürüttüğümüz dijital dönüşüm sürecinde grubumuza sinerji sağlayacak, müşterilerimize yönelik ortak projelerin geliştirilmeleri ve uygulamaya geçirilmelerinin de yakından takip edilmesi sağlanacak.” 
Turkish Bank Grubu, 1974 yılında açtığı Türk Bankası Harringay şubesiyle varlık göstermeye başladığı Londra’da, Turkish Bank (UK) Limited çatısı altında üç şubesi ve binlerce müşterisiyle, tek Türk sermayeli İngiliz bankası olarak faaliyetlerine devam ediyor.

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner459

banner472

banner460