banner493

Ortak coşku tüm gönüllerde

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı KKTC’de de törenlerle kutlandı

Ortak coşku  tüm gönüllerde
banner432
Emir ERTORUN
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) farklı bölgelerinde düzenlenen törenlerle kutlandı. 
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova’nın televizyon ve radyoda yaptığı konuşma ile başladı. 
Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” Başkent Lefkoşa’da Atatürk Anıtı’nın ardından Atatürk Stadyumu’nda düzenlenen törenle kutlandı.
Lefkoşa Atatürk Stadyumu’ndaki tören 09.30’da Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın çocukların ve halkın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamasıyla başladı.
Törene, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın yanı sıra Başbakan Hüseyin Özgürgün, 2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, KTBK Komutanı Korgeneral İlyas Bozkurt, Güv.K.K Komutanı Tümgeneral Erhan Uzun, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova ile diğer konuklar katıldı. 

Atatürk Anıtı'nda tören düzenlendi
23 Nisan Kutlamaları çerçevesinde Başkent Lefkoşa’daki ilk tören saat 08.45’te Atatürk Anıtı’nda yapıldı. Anıta çelenkler sunuldu, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı eşliğinde bayraklar göndere çekildi. 
Atatürk Anıtına Lefkoşa Kaymakamı Mustafa Tel, KTBK Komutanlığı, Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Lefkoşa Türk Belediyesi, siyasi parti temsilcileri, Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Gaziler Derneği, Güvenlik Kuvvetleri Emekli Subaylar Derneği, Emekli Astsubaylar Derneği, Emekli Mücahitler Derneği, Emekli Polisler Derneği, Sönmezliler Ocağı, okul, üniversite, diğer kurum kuruluşların temsilcileri çelenk sundu.

İskele’de büyük coşku yaşandı
Öte yandan Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 96. yıldönümü İskele’de de coşkuyla kutlandı. 
İskele Belediyesinden verilen bilgiye göre, 23 Nisan kutlamaları için 2 tören düzenlendi. Atatürk Anıtı’nda yapılan ilk törenin ardından ikinci tören Cumhuriyet Stadyumu’nda yer aldı. 
Törenlere, Meclis Başkan Yardımcısı Hüseyin Avkıran Alanlı, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Nazım Çavuşoğlu, İskele Kaymakamı Ahmet Cenk Musaoğulları, İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu, Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’ndan Piyade Yarbay Cumhur Yazgan, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığı’ndan Personel Yarbay Alper Aydoğdu, İskele Polis Müdürü Şengül Kadı, siyasi parti temsilcileri, okullar, kurum kuruluş ve derneklerin yanı sıra çok sayıda öğrenci ve aileleri katıldı. 

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2016, 09:09
banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner464

banner459

banner473

banner460