banner564
banner556

“Özerk yapı önemli”

YÖDAK heyetini kabul eden Siber, “Kurumlarımızı ileriye taşımayı başarırsak, yaşam kalitemiz yükselecek” dedi

banner587
“Özerk yapı önemli”
Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber, Prof. Dr. Akile Büke başkanlığındaki Yükseköğretim Planlama, Denetleme, Akreditasyon ve Koordinasyon Kurulu (YÖDAK) heyetini kabul etti.
Yapılan açıklamaya göre, Meclis Şeref Salonu’nda gerçekleşen kabulde konuşan Siber, Prof. Büke’yi kutlayarak yeni görevinde başarılar diledi.
Siber, YÖDAK’ın çok önemli ve sorumluluk gerektiren bir kurum olduğuna vurgu yaparak, YÖDAK Başkanı’nın bir kadın olmasının, kadının yönetimde görünür yüzünü artırması açısından da memnuniyet verici olduğunu söyledi.
Ülkenin bir eğitim adası olma yönünde ilerlediğini, ancak birçok kurumda olduğu gibi üniversitelerde de sorunlar yaşanabildiğini ifade den Siber, “Kendi kurumlarımızı daha ileriye taşımayı başarırsak, yaşam kalitemizi yükseltmiş olacağız” dedi.
Özerk üniversite konusuna vurgu yapan Siber, YÖDAK Yasası’nın Meclis’e geldikten sonra paydaşların görüşlerinin alınacağı ve yasanın özerk bir yapıda olması konusunda birlikte çalışılacağını söyledi.
YÖDAK Başkanı Prof. Dr. Akile Büke de konuşmasında, KKTC’de görev yapmaktan mutlu olduğunu belirterek, ülkede yükseköğretimin iyi bir yerde olduğunu, ancak yapılması gereken çok şey olduğunu söyledi.

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2017, 10:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473