banner564

Özgürgün: Seçim yatırımı değil

Büyükkonuk, Yedikonuk, Pamuklu, Ağıllar ve Turnalar’da 260 kırsal kesim arsası hak sahibine belgeleri dağıtıldı

Özgürgün: Seçim  yatırımı değil
banner598
Yılmaz YAKAR
İçişleri Bakanlığının çalışmaları kapsamında 5 köyden 260 kırsal kesim arsası hak sahibine belgeleri dağıtıldı.
Büyükkonuk, Yedikonuk, Pamuklu, Ağıllar ve Turnalar köylerini içeren toplu dağıtım töreni Büyükkonuk’ta gerçekleştirildi.
Toplu dağıtım törenine Başbakan Hüseyin Özgürgün, bazı bakanlar ve milletvekilleri de katıldı.
Başbakan Hüseyin Özgürgün, törende yaptığı konuşmada,  hükümetin  çalışmalarının hiçbir zaman seçime yönelik olmadığını, bir buçuk yıllık hükümet döneminde kırsal kesim arsa çalışmalarını ilk günden başlattıklarını  ve  dağıtımları sırasında baskın seçimin gündeme geldiğini kaydetti.
Başbakan Özgürgün, hükümetin halka ulaşmak için kısa sürede önemli projeleri hayata geçirdiğini, bunların en önemlilerinden birisinin de kırsal kesim arsalarının hak sahiplerine verilmesi olduğunu söyledi.

“Belge dağıtımı devam edecek…”
Başbakan Özgürgün, 40 köyde kırsal kesim arsası çalışmalarını tamamladıklarını ve bunları zaman içerisinde hak sahiplerine vermeye devam ettiklerini, devletin  devamlılığı açısından bu çalışmaların devam edeceğini   kaydetti.
Başbakan Hüseyin Özgürgün, yüzlerce gencin topraklarına, kendi köyüne  sahip çıkması adına ilk adımı attıklarını, bunu önemli gördüklerini, çalışmalarının daha çok  gençlerin ülkeye  sahip çıkması adına el uzatmak olduğunu söyledi.
Özgürgün,  “devlet el uzatacaktır, gençler o eli tutacaktır ve bu topraklara sahip çıkacaktır” dedi.

Evren: Maddi sıkıntı atlatıldı
İçişleri Bakanı Kutlu Evren de,  Büyükkonuk’ta 96, Yedikonuk’ta 83,  Turnalar’da 25, Ağıllar’da 14 ve Pamuklu’da 42 arsa hak sahipliği belgesi dağıtıldığını kaydetti.
Eskiden dağıtılan kırsal kesim arsalarında altyapı sorunları yaşandığını hatırlatan Evren, maddi sorunu aştıklarını Yedikonuk ve Büyükkonuk’ta altyapı çalışmalarının hemen, diğer 3 köyde ise seçim sonrası başlanacağını belirtti.

Sennaroğlu: Belde için önemli adım
Büyükkonuk Belediye Başkanı Ahmet Sennaroğlu da, Belediye Başkanı olarak göreve geldiğinde  gençlerin arsa konusunda  büyük talepleriyle karşılaştığını,  her hükümetin kapısını çaldıklarını, ancak bu hizmeti Özgürgün hükümetinin gerçekleştirdiğini söyledi.
Sennaroğlu, arsa dağıtımının  beldenin gelişmesi anlamına geldiğini kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2017, 11:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner473