banner493

Polis binası değerlendirilsin

Asmaaltı ve Arasta Esnafı Derneği Lefkoşa Surlariçi’nin canlandırılması için LTB Başkanı Harmancı’dan yardım istedi

 Polis binası değerlendirilsin
banner432
LTB Başkanı Mehmet Harmancı Asmaaltı ve Arasta Esnafı Derneği yetkilileriyle bir araya geldi. Asmaaltı ve Arasta Esnafı Derneği Başkanı Tanju Müezzinoğlu, LTB Başkanı Harmancı’ya taleplerini yazılı olarak da iletti.
Dernekten yapılan açıklamayla, LTB Başkanı Harmancı’ya yazılı olarak iletilen talepler kamuoyuyla paylaşıldı. Lokmacı kapısından ülkeye geçiş yapan herhangi bir yabancının Sarayönüne kadar gidebildiğini ve turunu oradan tamamlayıp tekrar geri döndüğü belirtilen yazıda, Surlariçi’nin bugün neredeyse kaderine terk edilmiş durumda olduğu savunuldu.

“Polis binası değerlendirilmeli”
Surlariçi’nin tekrar cazibe merkezi haline dönüştürülebilmesi için “kaliteli” ve genç nüfusun Surlariçi’ne taşınması gerektiğine işaret edilen yazıda, eskiden Lefkoşa Polis Müdürlüğü olarak hizmet veren, ancak bugün atıl ve metruk durumda bulunan binanın biran önce yeniden değerlendirilmesi gerektiği ifade edildi. Binaya Yakın Doğu Üniversitesi’nin talip olduğu belirtilen yazıda, “Bu binanın ilgili üniversiteye verilmesi bölgenin yeniden canlanması için başlı başına bir çözümdür. Buraya açılacak fakülte bölgeye yeniden öğrenci akışını sağlayacak, birçok eğlence mekânının bölgede açılmasına katkı koyacak, bölgede giderek boşalan evler yeniden dolarak hayat bulacaktır” ifadelerine yer verildi.

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2014, 09:25
banner508
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner464

banner459

banner472

banner460