banner564
banner556

Sağlıklı bir gelecek için

Dünya Kalp Günü Yürüyüşü bugün yapılıyor

Sağlıklı bir gelecek için
Sağlık Bakanlığı’nın, Kıbrıs Türk Kalp Derneği, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi ve Telsim’in katkılarıyla gerçekleştireceği “28 Eylül Dünya Kalp Günü Yürüyüşü” bugün yapılıyor. 
Yürüyüş, “Kalbimizi Seviyoruz, Sağlıklı Bir Geleceğe Birlikte Yürüyoruz” sloganıyla gerçekleştirilecek. 
Sağlık Bakanlığı’ndan verilen bilgiye göre, bugün saat 10.30’da Sağlık Bakanlığı merkez binasından başlayacak yürüyüşe, Cumhurbaşkan Vekili Sibel Siber ve Sağlık Bakanı Ahmet Gülle’nin yanı sıra bazı milletvekilleri, üst düzey yöneticiler, sivil toplum örgütü üye ve temsilcileri, sağlık çalışanları ve vatandaşların katılması bekleniyor. 
Sağlık Bakanlığı ile Telsim arasında bir süre önce imzalanan işbirliği protokolüne göre, kalp hastalıkları konusunda çeşitli aktiviteler gerçekleştirerek, halkın bilinçlendirilmesine yönelik başlatılan çalışmaların bir parçası olan kalp günü yürüyüşü ile, kalp hastalıklarına yönelik farkındalığın yükseltilmesi hedefleniyor. 
Bakanlık açıklamasında, hazır gıdalar, hareketsizlik, hava kirliliği, stres ve zararlı alışkanlıkların hastalıkları tetiklediğini ifade eden uzmanların, hareketsiz yaşam, kilo artışı, dengesiz ve sağlıksız beslenmenin beraberinde hipertansiyon, diyabet ve kalp damar hastalıklarını getirdiğine dikkat çektiği belirtildi. 

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2014, 09:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473