banner564
banner556

Saner ve Oğuz  Ankara yolcusu

Teknik çalışmaları devam eden 2021 yılı İktisadi ve Mali İşbirliği Protokolü, 3 Mart’ta imzalanacak

Saner ve Oğuz  Ankara yolcusu

Türkiye Cumhuriyeti - Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti 2021 yılı İktisadi ve Mali İşbirliği Protokolü,
 3 Mart Çarşamba günü Ankara’da imzalanacak.
Yapılan açıklamaya göre; protokole, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile Başbakan Ersan Saner imza koyacaklar.
Protokolle ilgili teknik çalışmaların Ankara’da sürdürüldüğü bildirildi.
Başbakanlık Müsteşarı Ömer Köseoğlu ile Maliye Bakanlığı Müsteşarı Cengiz Çoli’nin katıldığı Ankara’daki teknik çalışmaların bugün tamamlanması planlanıyor.
Başbakan Ersan Saner de protokol imza töreni için, Maliye Bakanı Dursun Oğuz’la birlikte 3 Mart Çarşamba günü Ankara’da olacak.

banner571

Saner ve Oktay baş başa görüşecek
Başbakan Ersan Saner ile Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay Çarşamba günü saat 14.00’te ikili görüşme yaptıktan sonra, Türkiye Cumhuriyeti, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti 2021 yılı İktisadi ve Mali İşbirliği Protokolü’nü imzalayacaklar.
Saner ve Oktay imza töreninden sonra basına açıklamalarda bulunacak.
Protokolde, özet olarak, Türkiye’nin 2021 yılı içinde Covid-19’la mücadele için Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne yapacağı katkılar, bütçeye, reel sektöre, alt yapıya sağlayacağı destek, hibe ve krediler yer alacak.
Protokolün hedefinin ise KKTC’nin Covid-19 salgın sürecini en az sıkıntı ile atlatması, ekonomik sıkıntıların aşılması ve yeni bir kalkınma sürecine girmesi ile e-devlet için gerekli çalışmaların tamamlanması, kamunun daha etkin, verimli hale gelmesi olarak öngörüldüğü kaydedildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
kupri island
kupri island - 2 yıl Önce

KIBRIS'A GERİ GELDİKLERİNDE 10 GÜN KARANTİNAYA GİRMEZLERSE, İSTİFA ETSİZNLER. ÇİFTE STANDART.DEVAM. BUNLAR CAN ÖTEKİ İNSANLAR PATLICAN MI ???? YOOOK KABUL ETMİYORUZ YA CORONA KAPARLARSA, KAPAMAZLAR MI ???? MELEK Mİ BUNLAR ?? YOKSA ALIEN Mİ ??? UFOLARLA MI GİDİP GELECEKLER ?????? .EOKACILAR VE MAGARIOS YATTIĞI YERDE HORTLASIN.

SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473