banner493

1 Mart’ta bazı kısıtlamalar kaldırılıyor

Yasaklar gevşetildi

1 Mart’ta bazı kısıtlamalar kaldırılıyor
banner432

Güney Kıbrıs’ta Coronavirüsle mücadele kapsamında uygulamaya konulan kısıtlamalardan bazıları 
1 Mart Pazartesi tarihinden itibaren kaldırılacak. Lise birinci ve ikinci sınıfların yüz yüze eğitim görmeye başlayacakları, öğretmen-öğrenci şeklinde baş başa olacak özel derslerin yapılabileceği, sanat galerilerinin, spor salonlarının, dans okullarının ve diğer kapalı spor salonlarının, belirlenen kriterlere uyulması kaydıyla hizmet verebilecekleri duyuruldu.

banner499
Rum haber kaynakları, Rum Sağlık Bakanı Konstantinos Yoannu’nun dün düzenlediği basın toplantısında, Coronvirüsle mücadele çerçevesinde uygulanan bazı kısıtlamaların, eğitim, kültürel faaliyetler ve kişilerin psikolojik yorgunluklarını rahatlatmaya yoğunlaşan kısımlarında bir dizi gevşemeye gidildiğini duyurduğunu yazdılar.

Devamı 8 Mart’ta
Habere göre, Rum Sağlık Bakanı Yoannu düzenlediği basın açıklamasında, 1 Mart Pazartesi tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde, lise birinci ve ikinci sınıfların yüz yüze eğitim görmeye başlayacaklarını, öğretmen-öğrenci şeklinde baş başa olacak özel derslerin yapılabileceğini, sanat galerilerinin, spor salonlarının, dans okullarının ve diğer kapalı spor salonlarının, belirlenen kriterlere uyulması kaydıyla hizmet verebileceklerini ifade etti.
Yoannu ayrıca, kişilerin doğa yürüyüşü yapmalarına uygulanan kısıtlamanın da kaldırıldığını belirtirken, 8 Mart itibarıyla ortaokulların, 16 Mart itibarıyla ise restoran, kafe vb. yerlerin açılmasının öngörüldüğünü de duyurdu. 

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner459

banner455

banner460