banner564

Seçil Toker'in suç ortakları bulunamadı

Başkasına ait apartmanı, 210 bin Sterlin karşılığında Dr.Verda Tunçbilek’e satan Seçil Toker cezaevine gönderildi

Seçil Toker'in suç ortakları bulunamadı
banner598
Çiğdem AYDIN
Sahte kimlikle ülkeye girip, sahte vekâletname ile İbrahim Oktaylar’a ait apartmanı 210 bin sterline Dr.Verda Tunçbilek’e satan Seçil Toker hakkındaki polis soruşturması tamamlandı. Apartman sahibi İbrahim Oktaylar’ın şikâyetini geri çektiği, apartman için para ödeyen şahısların zararının tazmin edildiği açıklandı. Soruşturma amaçlı 12 gün poliste tutuklu kalan zanlının KKTC’deki suç ortakları tespit edilemezken zanlı teminat talebi ile dün Girne’de mahkemeye çıkarıldı.
Duruşmada zanlının 4 Haziran tarihinde Çiğdem Şen adına düzenlenmiş sahte kimlik ile ülkeye giriş yaptığı ve 9 Haziran tarihinde Türkiye’de hazırlanan İbrahim Oktaylar adına düzenlenen sahte vekaletname ile Girne’de Ilgaz Sokak üzerinde bulunan 6 dairelik apartmanı 210 bin sterlin karşılığında Verda Özten Tunçbilek’e sattığı ve aynı gün tapu işlemlerini yaptırarak apartmanı Tunçbilek’in üzerine geçirdiği belirtildi.  Polis, şikâyet üzerine 12 Haziran tarihinde Gazimağusa’da gözaltına alınan zanlının mahkemeye çıkarılarak hakkında toplam 12 gün tutukluluk emri alındığını ifade ederek, bu süre içerisinde birçok ifade aldıklarını söyledi. Soruşturmanın tamamlandığını kaydeden polis, zanlının ifade vermediğini ve polise yardımcı olmadığını söyledi. 
Şikayetler geri çekildi
Polis, zanlı hakkındaki şikâyetin geri çekildiğini, apartmanın sahibi İbrahim Oktaylar’ın yurt dışında olduğunu, zararın tazmin edildiğini belirterek, ayrıca 2007 yılında zanlının işlediği hırsızlık suçunun şikâyetçisi olan şahsın İngiltere’de yaşamını yitirdiğini ve bu nedenle 2007 yılındaki suçla ilgili soruşturmanın ileri götürülemeyeceğini ifade etti. Polis, TC vatandaşı olan zanlının teminata bağlanmasını talep etti. Mahkeme hakkındaki şikayet geri çekilen zanlının işlediği suçların ciddiyetine vurgu yaparak 45 gün süre ile cezaevine gönderilmesine karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2015, 10:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner608

banner473