banner564
banner556

Şimdi daha güvenli

Tadilat amacıyla boşaltılan Yeniboğaziçi İlkokulu’nun öğrencileri prefabrik sınıflara aktarıldı

Şimdi daha güvenli

Hüseyin ÇİÇEK

Bir bölümünde yıkılma tehlikesi bulunan Yeniboğaziçi İlkokulu’nda öğrenim gören öğrenciler, okul bahçesinde hazırlanan prefabrik sınıflara yerleştirildi. Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu’nun katılımıyla yapılan ilk dersle birlikte, öğrenciler eğitimlerine bir süre burada devam edecek. Milli Eğitim Bakanı Çavuşoğlu’na Yeniboğaziçi Belediye Başkanı Katip Demir ile sınıfları inşa eden iş insanı Niyazi Şanal da eşlik etti. Çavuşoğlu tek tek sınıflara girerek miniklere prefabrik yapıların amacıyla ilgili bilgi verdi, öğrencilerin sorularını yanıtladı. Çavuşoğlu, ilk derste yaptığı konuşmada, Türkiye’de yaşanan 6 Şubat depremi sonrası artık kendi coğrafyalarında da tedirginlik oluşturduğunu işaret etti. Çavuşoğlu, okul binalarının güven vermemesi üzerine halkın ve çocukların tedirginlik yaşadığını ifade etti. Gerekli tedbirleri alacaklarını ifade eden Çavuşoğlu, sürecin beklenemez durumda olduğunu, ilk etapta yapılması gerekenler için acil tedbirler almak zorunda olduklarını ancak devlet için bunun zor olduğunu, bu çerçevede iş insanı, belediye ve herkesin halkı için fedakarlık yaptığını, Yeniboğaziçi’nde bir haftada bu sınıfların oluşturduğunu anlattı. “İlelebet bu şekilde olmayacak ama eğitimde kesinti olmaması için bu yeni hijyen güvenli binalarda bir süre çocuklarımız eğitim görecek” diyen Çavuşoğlu, Akol Grup'a ve belediyeye teşekkür etti. Çavuşoğlu, çocukların ve öğretmenlerin güvende olmasının sağladığını ifade ederek, “Hep birlikte aynı ülkede yaşıyoruz, çocuklarımıza da hep birlikte sahip çıkıyoruz, müteşekkirim” dedi. Diğer destek veren iş insanlarına da teşekkür eden Çavuşoğlu, “Toplumsal dayanışma bizi geleceğe taşıyacak” ifadelerini kullandı.

Demir herkesi duyarlı olmaya çağırdı

Yeniboğaziçi Belediye Başkanı Katip Demir de, depremle yaşanan sıkıntıları aşmak için birlik beraberlik içinde el ele çalışacaklarını söyledi, herkesi duyarlı olmaya çağırdı.
Bölgedeki nüfus artışına da işaret eden Demir, ortaokul ihtiyacına değindi ve bu konuda iş adamlarının desteğini istedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473