“Sınıfta kaldık”

Tütün Yasası’na uyulmaması konusundaki rahatsızlığını dile getiren Akıncı, daha fazla denetim, takip ve ceza uygulaması istedi

“Sınıfta kaldık”

Cumhurbaşkanı Akıncı “Tütün yasası konusunda devlet iyi bir rol model olmalı. Devlet binaları, hastaneler, meclis Cumhurbaşkanlığı dahil herkes yasalara uymalı örnek olmalı” dedi.
Akıncı “Özellikle lokantalarda yasalara uyma düzeyi araştırılsa sınıfta kaldığımız görülür. O yüzden denetim, takip, ceza uygulaması önemli" şeklinde konuştu.
Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı bu konudaki açıklamasını Özlem Gürkut başkanlığındaki Tabipler Birliği Yönetim Kurulunu kabulünde yaptı.
Kabulde konuşan Özlem Gürkut, birliğin 22. Yönetim kurulunu tanıtarak, Cumhurbaşkanı Akıncı'ya çalışmalarıyla ilgili hazırladığı raporu sundu, ayrıca birliğin 6 Aralık'ta Bedesten'de düzenlenecek 62. Kuruluş yıldönümü resepsiyonuna davet etti. 

Akıncı: Diyalog sürecek
Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı da, Gürkut'a sorunlar ve hedefleri özetlediği için teşekkür ederek, birliğin 62. Yılını kutladı, 22. Genel kurulda oluşan yeni yönetime başarılar diledi. 
Akıncı, önümüzdeki dönemde birlik ile yakın diyalog içinde olacaklarını ifade ederek, sağlık ve çevre için farklı düşünmediklerini, görüşlerinin aynı olduğunu söyledi. 
Akıncı, koruyucu hekimliğin toplum için çok önemli olduğunu ifade ederek şunları söyledi: 
"Benim İlkokul yıllarımda bu vardı; aşılama, ağız taraması yapılırdı neden şimdi de düzenli olmasın. En genel anlamda sağlık alanında en doğru işlerden biri koruyucu hekimliğe önem vermektir. Hangi hastalık olurda olsun ucunda acı var, masraf vardır.
Akıncı, Çevre temizliği ve sağlığı konusunda birlik ile birlikte çalışabileceklerini de ifade ederek, katkıları memnuniyetle karşılayacaklarını söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER