Sorunlar masaya yatırıldı

Lefkoşa Sanayi Bölgesi’nin yeni bir yapıya dönüştürülmesi için teknik komite kurulması gündemde

Sorunlar masaya yatırıldı
banner432

 Lefkoşa Türk Belediyesi(LTB) ile Kıbrıs Türk Sanayi Odası (KTSO), Sanayi Bölgesi’nin yeni bir yapıya dönüştürülmesi ve LTB-Sanayi Odası arasında bir teknik komite kurulması konularını ele aldığı bir görüşme gerçekleştirdi.

Verilen bilgiye göre, LTB Başkanı Mehmet Harmancı, KTSO’nı ziyaret etti. Odanın 33. genel kurulda seçilen Candan Avunduk başkanlığındaki yeni yönetim kurulunu tebrik eden Harmancı, LTB’nin başkent Lefkoşa’da yeni geçiş kapılarının açılması konusundaki görüşlerini oda yetkilileriyle paylaştı. 
Görüşmede; “Sanayi bölgesinin durumu ve yapılması gerekenler, sanayideki telli bölge, LTB-Sanayi Odası arasında bir teknik komite kurulması” konuları da görüşüldü. 
Harmancı, belediyenin daha önce olduğu gibi başta Lefkoşa Organize Sanayi bölgesi olmak üzere birçok konuda oda ile işbirliğini sürdüreceğini ifade ederek, bu işbirliğiyle çok yararlı sonuçlar almalarının mümkün olduğunu kaydetti. Harmancı, bu konuda LTB ile KTSO’nun ortak bir komite kurmasını önerdi. 
Açıklamada, Kuzey ve Güney Lefkoşa’da geçiş kapılarının artırılması ve bu sayede geçişlerin ve trafiğin rahatlaması amacı ile Lefkoşa Rum Belediyesi ile görüş birliğine varmasının ardından çeşitli temaslar yürüten LTB’nin, Sendikal Platform üyeleri ile başlattığı ortak sivil bir inisiyatif oluşturulması önerisini bu kez de Sanayi Odası’na aktardığı belirtildi. 
Açıklamada Candan Avunduk’un da “LTB Başkanı Harmancı’ya ziyaretinden dolayı teşekkür ederek, Sanayi bölgesiyle ilgili sürekli bir şeyler yapalım dediğini ve bunu söylemde bırakmayarak eyleme ve faaliyete döktüğünü ifade ettiği” belirtildi. 

Halk sağlığı şubesi denetimleri sürdürüyor
Öte yandan Lefkoşa Türk Belediyesi Halk Sağlığı Şubesi ekiplerinin belediye sınırları içerisindeki işletmelere yönelik yaptığı denetimler kapsamında 51 işyeri denetlendi.
Yapılan yazılı açıklamaya göre, denetimler 29 Nisan ile 3 Mayıs tarihleri arasında yapıldı.
Denetlenen işyerleri niteliklerine göre şöyle: 
“11 Restoran, 10 Kafe, 1 Pastane, 1 Çiğ Köfte Satış  yeri,1 Meyhane, 2 Döner Salonu, 1 Kuruyemiş İmalatı,1 Pide Salonu, 1 Su Dolum Tesisi, 1 Okul Restoranı, 2 Eğitim Merkezi,    10 Market, 1  Su Otomatı,  4 Galeri, 1 kahvehane, 1 Otel, 1 İnternet Kafe, 1 Büfe.” 

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER