Teşvik verilmeli

Bakan Taçoy, topraksız ve organik tarımın geliştirilmesi gerektiğini söyledi

Teşvik verilmeli

 Gözde Süreç SARI

Ekonomi ve Enerji Bakanlığı’nın “Vizyon 2035” adlı projesinin ikinci etap toplantıları kapsamında tarım temalı toplantı dün Bedesten’de yapıldı.
Toplantının açılış konuşmaları Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy, Bakanlık Müsteşarı Şahap Aşıkoğlu ve Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Emirali Deveci tarafından gerçekleştirildi. 
Bakan Hasan Taçoy, Vizyon 2035 ile geleceğin tasarlanacağını söyledi. 
Tarım alanının veri yönünden zengin olduğuna işaret eden Taçoy, “Tarım, istatistiki çalışmalara en fazla katkı koyacak alan” dedi. 
Taçoy, ada ülkesi olmanın değerlendirmelerin doğru yapılması gerekliliğini doğurduğunu söyleyerek, ihtiyaçların ne olduğunun doğru belirlenmesi gerektiğini kaydetti. 
Tarım Master Planı’nın 12 yıl önce hazırlandığını, teknolojideki değişimlerin ve Türkiye’den su gelmesinin, koşulları değiştirdiğini söyleyen Taçoy, suyla ilgili politikanın ve fiyatlandırmanın ortaya konması gerektiğini belirtti. 
Suyun ekonomik anlamda değerinin ölçülmesi ve planlamalar yapılması gerektiğini dile getiren Taçoy, tarımın çeşidini ve yerini de iyi seçmek gerektiğini kaydetti. 
Taçoy, genç kuşakların tarım ve hayvancılığa teşvik edilmesinin önemli olduğunu belirtti. 
Bakan Taçoy, topraksız ve organik tarımın geliştirilmesi ve teşvik alanına girmesi gerektiğini söyledi. 
Toplantının açılışında, Ekonomi ve Enerji Bakanlığı Müsteşarı Şahap Aşıkoğlu, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Emirali Deveci de birer konuşma yaptı. 

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER