Turizm adına  güzel haber

Ersoy, “Yapılan tanıtımlar ile Kuzey Kıbrıs’ın 2020 yılı rezervasyonlarında artış yaşandığını gözlemledik” dedi

Turizm adına  güzel haber
banner432

 Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel, Londra’da düzenlenen World Travel Market 2019 Turizm Fuarı kapsamında TC Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile görüştü; görüşmede ülke turizmi ile ilgili gelişmeler değerlendirildi.

Verilen bilgiye göre, Üstel KKTC’nin bu yıl yeni bir imajla, yeni bir tanıtım kampanyasına çıktığını söyledi ve bu yıl Türkiye’nin desteği ile turizmde daha büyük hedeflere doğru gittiklerini kaydetti.
TC Kültür ve Turizm Bakanlığı ile ortak bir tanıtım filmi hazırladıklarını da dile getiren Üstel, tanıtım filminin ilkinin İngiltere pazarına yönelik yapıldığını daha sonra farklı dillerde farklı ülkelere yönelik de düzenleneceğini ifade etti.
TC Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ise açıklamasında, Türkiye’nin büyük bir tanıtım kampanyasına başladığını ve önümüzdeki yıl bütçelerinin 180 milyon dolar olduğunu söyledi. 
Ersoy, Thomas Cook’un iflası ve Brexit’e rağmen rezervasyonlarda ciddi bir artış olduğunu kaydetti.
Ersoy, “Kuzey Kıbrıs’ın bu yıl başlattığı tanıtım ve pazarlama çalışmaları neticesinde güzel geri dönüşler alındığını ve Kuzey Kıbrıs için 2020 yılı rezervasyonlarının arttığını gözlemliyoruz” diye konuştu.
 

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER